Deprecated: mysql_pconnect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/etkinilaclama/public_html/bag.php on line 2
Akrep | Akrep ilaçlama | Akrep Sokması | Akrep Zehiri | Akrep ilaçlama şirketleri

Etkin İlaçlama

Her Semte Fiyatlarımız Aynıdır.

İlaçlama İstek Formu

Akrep ilaçlama

akrep ilaçlamaAkreplerin yaklaşık 800 türü bulunmaktadır. Eklembacaklılar grubunda incelenen akreplerin, karın kısımlarında 7 halka bulunmakta olup, kuyruk kısmı karın kısmına bağlıdır. Akrepte 8 bacak ve 2 kıskaç bulunur. Bu nedenle kaygan yüzeye tırmanamaz ve yürüyemezler. Akreplerin boyu 5-7cm arasında değişir. En fazla görüldüğü renkler siyah, kızıl, sarı, kahverengidir. Yaşadığı yere göre farklı büyüklüğe ve renge sahip olan akrepler, genellikle, yaprak altı, toprak altı, taş altı, otluk yığınları, odunluklarda yaşarlar. Çok eski zamanlardan bu yana varlığını sürdürebilmiş zararlı bir böcektir. Gün içerisinde çok ortada görülmez, akşam olunca avlanmak için yuvasından çıkan akrep, yalnız yaşamayı tercih eder.

Sadece çiftleşme mevsimde bir araya gelen akrepleri toplu görmek mümkündür. Akrep saldırgan yapılıdır, çiftleşme sonrası erkek akrep hızlı davranıp kaçmaz ise dişi akrep erkek akrebi yiyerek öldürür. Çifleşme işleminin ardından dişi akrep, yumurtalarını bir süre sırtında taşır. Dişi akrep her üremesinde ortalama 60-70 yumurta yapar. Akrep yavruları beyaz renklidir ve büyüdükçe rengi koyulaşır. Akrebin sırt kısmında kitin adında bir madde bulunur ve bu madde akrepleri birçok dış etkilerden korur. Bir çok akrep türü zehirlidir. Sıcak iklimlerde yaşayan akrepler daha zehirlidir. Akrep zehri, karbilamin ve hiyosiyanik adı verilen proteinlerden oluşur.

Çok zehirli bir akrep bir insanı sokması durumunda yaklaşık 5 saat içerisinde öldürebilir. Ev içinde akrep görülmesi genellikle sonbahar aylarında, yağmurların sık yağması ile yuvası bozulan akrebin yiyecek bulmak amacı ile ev içlerine yönelmesiyle görülür. Ev içinde akrep genellikle yatak içlerinde, ayakkabı içlerinde, duvar yarıklarında ve ahşap evlerde görülür. Akrep beslenmesi ilginçtir. Akrep besleneceği canlıyı önce ağızında salgıladığı sıvı ile eritir ve eriyen sıvıyı içine çeker. Akrep doğal ortamlarda yaşayan böcekler ile beslenir. Akrepler çok dayanıklı vücut yapısına sahip canlılardır. Kavurucu sıcağa yada dondurucu soğuğa dayanıklıdırlar. Kolay kolay ölmeyen akreplerden kurtulmak için, ilaçlama şirketlerinden profesyonel destek alınmalıdır. akrep kendisini tehlikede hissettiği anda insanları sokabilir. Akrep sokması ciddi bir durumdur.

Akrep sokması
durumunda acilen en yakın sağlık kuruluşuna müracaat edilmelidir. Akrep sokması durumunda insanlarda, üşüme, terleme ve yanma gibi belirtiler görülür. Akrep sokması durumunda ilk yardım olarak yapılması gereken, akrebin soktuğu yerin 4-5 cm üzerinden sıkıca bağlamaktır. Bu durum kan akışını yavaşlatıp, zehrin vücuda yayılmasını geciktirecektir. Evde akrep varsa, hemen ir ilaçlama şirketi tarafından Akrep ilaçlama uygulaması yapılması en doğrusu olacaktır. Akrepten kurtulmak için etkin ilaçlama şirketimizi arayabilirsiniz. Etkin böcek ilaçlama şirketimiz İstanbul başta olmak üzere İzmir ve İzmit'te akrep ilaçlama ve tüm böcek ilaçlamalarında hizmet vermektedir.

Akrep hakkında detaylı bilgi için akrep.web.tr sitesini ziyaret edebilirsiniz.AKREP, AKREP ZEHRİ , AKREP NEDEN SOKAR, AKREP TÜRLERİ

AKREP SOKMASI, KREPLER HAKKINDA BİLGİ

 

akrep ilaçlama

Akrep İle İlgili Sık Sorulan Sorular

  1. Akrep nasıl bir canlıdır ?
  2. Akrep en fazla nerede yaşar?
  3. Akrep eve neden girer ?
  4. Akrepler zehirli midir ?
  5. Akrep neden sokar?
  6. Akrep sokması sonrası ne yapılmalıdır?
  7. Akrep nasıl çoğalır?
  8. Akrep ne yer ?
 

 

AKREP HABERLERİ, AKREP VAKALARI

akrep ilaçlama haber

AKREBİN ELİNDEN SOKTUĞU ÇOCUK HASTANELİK OLDU

Konya'nın Kulu ilçesinde akrebin elinden soktuğu çocuk, hastaneye kaldırıldı. Edinilen bilgiye göre, ilçeye bağlı Kozanlı Beldesi Kale Altı Mahallesi'ndeki evlerinde oturan 14 yaşındaki Zafer Can Durmaz'ı elinden akrep soktu. Babasının yardımıyla Kulu Devlet Hastanesi'ne kaldırılan çocuğa serum yoluyla panzehir verildi. Gözetim altına alınan çocuğun doktor kontrolünde tedavisinin sürdüğü bildirildi.

KADİRLİ'DE AKREP SOKMASI SONUCU 2 KİŞİ HASTANELİK OLDU

Osmaniye'nin Kadirli ilçesine bağlı Alibeyli beldesinde akrep sokması sonucu 2 kişi hastanelik oldu.
Edinilen bilgiye göre, Alibeyli beldesinde Zeliha Bozdoğan ve kızı Meltem Bozdoğan akrep sokması sonucu hastanelik oldu. Zeliha Bozdoğan'ın kulağından 3 kez ısıran akrep kadının kulağının kızarıp şişmesine sebep oldu. Kızı Meltem Bozdoğan'ı ise 2 kez elinden sokan akrep küçük kızı korkuttu. Akrabaları tarafından Kadirli Devlet Hastanesi'ne getirilen anne ve kız, yapılan ilk müdahaleden sonra serum takılarak gözlem altına alındı.

AKREP SOKMASI SONUÇU BİR ÇOCUK HAYATINI KAYBETTİ

Yaz aylarının gelmesiyle birlikte Şanlıurfa'da akrep sokma olayları da başladığı bildirildi.
Edinilen bilgiye göre, Şanlıurfa merkeze bağlı Yağmurlu köyünde Halil K (1) isimli çocuk, evlerinde yatarken, akrep sokması sonucu zehirlenerek hayatını kaybetti. Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Akrep İlaçlama İstanbul

istanbul ilaçlama

 

İSTANBUL AKREP İLAÇLAMA

FİYATLARIMIZ HER SEMT İÇİN AYNI VE EKONOMİKTİR

 

 

Akrep İlaçlama İzmir

izmir ilaçlama

 

İZMİR AKREP İLAÇLAMA

FİYATLARIMIZ HER SEMT İÇİN AYNI VE EKONOMİKTİR

 

 

Akrep İlaçlama İzmit

izmit ilaçlama

 

İZMİT AKREP İLAÇLAMA

FİYATLARIMIZ HER SEMT İÇİN AYNI VE EKONOMİKTİRİçerikle İlgili Diğer Bağlantılar