Deprecated: mysql_pconnect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/etkinilaclama/public_html/bag.php on line 2
Bayrampaşa ilaçlama | Fare ilaçlama | Pire ilaçlama

Etkin İlaçlama

Her Semte Fiyatlarımız Aynıdır.

İlaçlama İstek Formu

Böcek ilaçlama Bayrampaşa

Böcek ilaçlama Bayrampaşa

İSTANBUL , BAYRAMPAŞA

Bayrampaşa, İstanbul İlinin bir ilçesidir. Kuzeyde Gaziosmanpaşa, doğuda Eyüp, güneyde Zeytinburnu, batıda Esenler ile çevrilidir. İlçe nufusu 2005 sayımlarına göre 250.000 civarındadır. 1970 yılında İstanbul nüfusunun %4,11'ini oluşturan Bayrampaşa, 2000 yılında %2,44'lük bir paya sahiptir. Bayrampaşa ilçesi, nüfus yoğunluğu açısından, yıllara göre artan değerlere sahiptir. İstanbul'un en yüksek yoğunluk değerine sahip ilçelerinden birisidir.

 

1970 yılında yoğunluğu 130 ki/ha iken 2000 yılında 259 ki/ha yoğunluk değerine ulaşmıştır. Adı, 18. yüzyılda Osmanlı zamanında yaşamış kasideci Nefi ile hatırlanır. Bayrampaşa aleyhine okunan kasideleri neticesinde Bayrampaşa ilaçlama tarafından darağacına gönderilmiştir.

Tarihi

Fatih Sultan Mehmet'in İstanbul'un fethi sırasında otağını kurduğu semttir. 1950'li yıllarda Bulgaristan'dan göç eden ailelere devletin buralarda arazi verdiği ve bağcılık ve süt sağmalcılığı ile göçmen aileleri geçimini sağlamışlardır.Ayrıca 1950 ve 60'lı yıllarda Yugoslavya'nın Sancak bölgesinden bir çok Boşnak Bayrampaşa'ya göç etmiştir ve bu göçmenlerin çoğu şu an Yıldırım Mahallesinde ikamet etmektedir. Altıntepsi mahallesinede 1956'dan günümüze kadar Arnavut'lar sürekli göç etmiştir.Böylece Bayrampaşa Balkanların bir temsilcisi olan ilçedir. 1970'li yılların başında kolera vakası yaşandığı sırada semt karantinaya alınmış, çok sayıda ölüm olayı yaşanmıştır. Aynı dönemde Sağmalcılar olan ismi Bayrampaşa olarak değişmiştir.

Bugün ilçe geniş çaplı küçük sanayiye ev sahipliği yapmaktadır. 12 mahallesi bulunan ilçede aynı zamanda Bayrampaşa Cezaevi ve Büyük İstanbul Otogarı bulunmaktadır.

Bayrampaşa genelinde ilaçlama yaptığımız böcekler; hamam böceği, tahta kurusu, kalorifer böceği, kara fatma, oryantal hamam böceği, Amerikan hamam böceği, hamamböceği, Alman hamam böceği, çiyan, bit, pire, çıyan, kene, fare, akrep, örümcek, kırk ayak, yılan, tahta kurdu, ağaç kurdu, kırkayak, tespihböceği, tesbihböceği, tespih böceği, tesbih böceği, güve, çekirge, gümüş böceği, ev faresi, lağım faresi, çatı faresi, fındık faresi vb. şeklinde sıralanabilir.

Fiyatlarımız Her Semt İçin Aynıdır ve Ekonomiktir.

istanbul ilaçlama


İçerikle İlgili Diğer Bağlantılar