Deprecated: mysql_pconnect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/etkinilaclama/public_html/bag.php on line 2
Bornova ilaçlama | Izmir Bornova Böcek ve Haşere ilaçlama

Etkin İlaçlama

Her Semte Fiyatlarımız Aynıdır.

İlaçlama İstek Formu

Böcek ilaçlama Bornova

Böcek ilaçlama Bornova

İZMİR , BORNOVA

Bornova İlçesi, Bulgarca: (бърново - Bırnovo). Eski baron ovası, Bornova İzmir'in tarihi merkezi Konak ilçesinin kuzeydoğusunda, Yamanlar Dağı eteğinde, 380 kuzey enlem ve 270 derece boylam üzerinde bulunan ve İzmir'e 8 km. uzaklıkta ve İzmir Büyükşehir Belediyesi (Anakent) sınırları içinde bir ilçe merkezidir. 470.211 yerleşik ve 1.000.000 hareketli nüfusa sahip olan Bornova, köyleriyle birlikte 205 kilometrekarelik alanı kapsamaktadır. Kuzeyinde Manisa ili toprakları; doğusunda Kemalpaşa ilçesi; batısında Karşıyaka ve Konak; güneyinde Buca ile çevrelenir. Belediye teşkilatı 1882 yılında kurulmuş, 1957 yılında ilçe haline gelmiştir. Yüzölçümü 224 km2’dir. Nüfusu 481.739'dur (2008).
Tarihi: İsmi Osmanlı kayıtlarında Birunabad olarak geçmiş ise de, Farsça 'dış, harici' anlamına gelen 'birun' kelimesinin, genellikle yer isimlerinde bir özel isimle birlikte kullanılan -abad takısı (İslamabad, Haydarabad gibi) ile pek uyuşmaması, Birunabad'ın başka bir ismin tahrif edilmiş veya uyarlanmış şekli olabileceğini düşündürmektedir. İsmin başlangıçta 'Burunova' şeklinde geçtiği de öne sürülmüştür.

Bornova'nın çekirdeği bugün Erzene mahallesi diye anılan mahallenin Hükümet Konağı'nın arkasında kalan ve eski adı Havuzbaşı olan kısmıdır. Tarihi 1800'lere varan iki katlı ve bahçeli Rum evlerine hala rastlanabilen (ve çoğu yenileme ve yeniden değerlendirilmeye muhtaç) Erzene, 1924 Nüfus Mübadelesi 'nden sonra önce Kavalalılar ve Giritlilerce iskan edilmiş, 1950 sonrasında da Yugoslavya göçmenlerini barındırmıştır. Ayrıca Erzene'nin yanıbaşında başlangıcından beri bir Roman mahallesi bulunmuştur. Kavalalılar, o dönemde tarım arazisi olan Bornova ovasında tütüncülükle, Giritliler sebze meyvecilikle, Yugoslavyalılar ise bölgedeki mensucat fabrikalarında işçilik yaparak Türkiye ekonomisine ilk adımlarını atmışlardır."Bornova" sözcüğü,bir Estonya şehri olan Pärnu kelimesiyle özdeştir.

Bornova, Osmanlı Devleti 'nin son dönemlerinde ve özellikle 1865'de Halkapınar çıkışlı bir demiryolu hattının buraya uzatılmasıyla, İzmir'in zengin levanten ailelerinin tercih ettiği bir yerleşim mekanı olmuştur. İzmir merkezinden daha ferah ve serin havası ve 1980'li yıllara kadar İzmir ile arasında varlığını sürdüren mandalina bahçelerinin nezih ortamı, İngiliz konsolosluğu rezidansının ve çoğu İngiliz kökenli pek çok ailenin muhteşem konaklarının Bornova'da inşa edilmesi sonucunu doğurmuştur (İtalyan ve Fransız kökenli levantenler daha ziyade Buca 'yı tercih etmişlerdir.)

Anekdotik bazda, Türkiye 'deki ilk futbol maçı 1890 yılında İzmir'e gelen İngiliz denizcilerle İzmirli gençler arasında Bornova'da, ülkemizdeki ilk atletizm yarışmaları da 1895'de yine Bornova'da gerçekleşmiştir.

İzmir'in kurtuluş günü olan 9 Eylül 1922'de Türk ordusu İzmir'e Bornova'nın üst kısmındaki Belkahve mevkiinden girmiş, Nif 'de (Kemalpaşa) gecelediği 8 Eylül akşamının gecesinde muzaffer orduların komutanı Mustafa Kemal Paşa, Belkahve'ye çıkıldığında ayakların altında bütünüyle uzanan İzmir'i ilk kez buradan görmüştür.

Etkin böcek ilaçlama firması olarak, İzmir'in tüm ilçelerinde ve Bornova ilçesinde ilaçlama servisimiz bulunmakta olup, Bornova ilçesinde tüm  mahalle ve köylerinde böcek ilaçlama hizmetini ekonomik ve garantili olarak sunmaktayız.

Bornova genelinde ilaçlama yaptığımız böcekler; tahta kurdu, ağaç kurdu, kırkayak, tesbih böceği, hamam böceği, tahta kurusu, kalorifer böceği, kara fatma, oryantal hamam böceği, Amerikan hamam böceği, Alman hamam böceği, çiyan, bit, pire, çıyan, kene, fare, akrep, örümcek, kırk ayak, yılan, güve, çekirge, çatı faresi, fındık faresi, yaban arısı, gümüş böceği, ev faresi, lağım faresi olmak üzere tüm böcek ve kemirgenlerin ilaçlanmasında profesyonel hizmet vermektedir.


Bornova ilçesinde ilaçlama yaptığımız semt ve mahalleler; Altındağ, Çamdibi, Işıkkent, Özkanlar, Pınarbaşı, Beşyol, Çamiçi, Çiçekli, Eğridere, Gökdere, Karaçam, Kavaklıdere, Kayadibi, Kurudere, Laka, Sarnıçköy, Yakaköy, Altındağ, Merkez Mahallesi, Atatürk Mahallesi, Barbaros Mahallesi, Birlik Mahallesi, Çamkule Mahallesi, Cemal Mahallesi, Doğanlar Mahallesi, Egemenlik Mahallesi, Ergene Mahallesi, Erzene Mahallesi, Evka-3 Mahallesi, Gaziosmanpaşa Mahallesi, Gürpınar Mahallesi, Işıklar Mahallesi, İnönü Mahallesi, Karacaoğlan Mahallesi, Kazım Dirik Mahallesi, Kemalpaşa Mahallesi, Kızılay Mahallesi, Koşukavak Mahallesi, Manavkuyu Mahallesi, Mansuroğlu Mahallesi, Meriç Mahallesi, Mevlana Mahallesi, Naldöken Mahallesi, Osmangazi Mahallesi, Rafetpaşa Mahallesi, Serintepe Mahallesi, Tuna Mahallesi, Ümit Mahallesi, Yeşilova Mahallesi, Yıldırım Beyazıt Mahallesi, Yunus Emre Mahallesi, Zafer Mahallesi olmak üzere tüm mahalle ve semtlerde ilaçlama hizmeti sunmaktadır.


Fiyatlarımız Her Semt İçin Aynıdır ve Ekonomiktir.İçerikle İlgili Diğer Bağlantılar