Deprecated: mysql_pconnect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/etkinilaclama/public_html/bag.php on line 2
Çekirge ilaçlama | Çekirge | Çekirge ilacı | çekirge ilaçlama şirketi | çekirge zıplaması | çekirge sürüsü | çekirge türleri | çekirge ne yer

Etkin İlaçlama

Her Semte Fiyatlarımız Aynıdır.

İlaçlama İstek Formu

Çekirge ilaçlama, Çekirgeler

Çekirge ilaçlamaÇekirge, boyu ortalama 5 cm boyunda bir haşeredir. Türlerine ve yaşam alanlarına göre boyu 7-8cm arasında değişebilir. Çekirge düz kanatlı hayvanlar grubunda incelenen bir türdür. Hareketlerini sıçrayarak sağlar. Genellikle yeşil renkli olan çekirgelerin, siyah ve kahverengi olan türleride vardır. Arka bacakları uzun olan çekirge sıçramasını bu bacaklar ile sağlar.

Çekirgenin ağzı parçalayıcı yapıdadır. Özellikle sıcak iklimlerde yaşamayı seven çekirgeler, bitkilere oldukça zarar veren canlılardır. Çekirge sürüsü ekili bir araziye konduğunda koca araziyi bir anda talan edebilirler. Bu nedenle çekirge böcekleri çiftçilerin en sevmediği böceklerdendir. Çekirgeler yaşadıkları alanlarda yiyecek bulamadıklarında toplu halde göç ederler. Çekirge sürüleri havada uzun süre uçabilirler ve gökyüzünde sanki bir bulut gibi görülürler.

Çekirge
böceği üremesini yumurtlama ile sağlar. Çekirge yumurtaları pirinç tanesi büyüklüğünde ve beyaz renklidir. Sonbahar ve ilkbahar ayında çekirgelere sık rastlamak mümkündür. Çekirgeler yumurtadan çıktığında kanatsız olur, çalılıklar arasında saklanarak yaşarlar. Toplu halde yumurta bırakıp ölen çekirgeler, hastalıklara neden olur. Kara çekirge, yeşil çekirge ve tarla çekirgesi en çok bilinen çekirge türüdür. Çekirge beslenmesini bitkisel yollar ile sağlarken insanları ısırmazlar. Çekirge ilaçlama uzman ve deneyimli ilaçlama ekipleri tarafından yapılmaktadır. Etkin ilaçlama şirketi olarak İstanbul'un tüm semtlerinde izmir ve izmit'te servislerimiz bulunmakta olup, çekirge ilaçlama ve tüm böcek ilaçlama ve kemirgen ilaçlama uygulamalarında hizmet vermektedir. 

 

 

Çekirge Böceği Hakkında Sık Sorulan Sorular

1- Çekirgeler nasıl çoğalır?
Çekirge yumurtlama yöntemi ile çoğalır. Yumurtalarını toprağın altına gömer, sıcaklığın 34 dereceye ulaştığı an yumurtalardan yeni çekirge yavruları çıkmaya başlar.4ay ancak yaşayabilen çekirgeler ölecekleri son hafta 200 kadar yumurta bırakır. Sonbahar ve ilkbahar ayında çekirgeye sık rastlanabilir.

2- Çekirge ne yer?
Çekirge, bitkisel beslenme sağlar, etçil beslenmez. Ekili arazilere oldukça zarar veren bir böcektir. Bulunduğu yerde besin bulamayan çekirgeler toplu halde göç ederler. Toplu olarak kondukları araziden geriye bir şey bırakmazlar. Çiftçiler için oldukça tehlike arz ederler.

3- Çekirge nerede yaşar?
Çekirge ağaçlık, otluk özellikle ekili arazilerde çok görülür. Sıcak iklimlerde çok çekirge türüne rastlamak mümkündür. Soğuk iklimlerde çekirge görmek mümkün olmaz. Bulunduğu yerde besin bulamayan, çekirgeler toplu halde göç yaparlar.

4- Çekirgeler nasıl bir böcektir?
Çekirgeler, 6 bacağa sahiptir. Çekirge, arkada bulunan 2 bacağı ile zıplama sağlar. Yumurta yaparak çoğalır, öleceği son hafta 200 yumurta bırakır. Siyah, kahve, yeşil renklerde olur. Yeni doğan yavrularda kanat olmaz. Çekirge bitkisel beslenir. Toplam 4 ay yaşayabilen hayvan bu sürede 5 defa deri değiştirir.

5- Çekirgelerde göç neden olur?
Çekirge ekili arazilerde yerleşen ve bitkisel beslenen çiftçinin korkulu rüyası zararlı bir haşeredir. Bulunduğu alanda besin azalması durumunda toplu halde başka sıcak iklimlere göç ederler. Toplu olarak kondukları arazileri harap ederler.

6- Çekirge insanı ısırır mı?
Çekirge insan ve hayvanları ısırmaz, etçil beslenme sağlamaz. Çekirgenin en çok zararlı olduğu alanlar, ekili arazilerdir. Çiftçiler için mücadelesi zor olan bir haşeredir. İlaçlama yöntemi ile çekirgeden kurtulmak mümkündür.

7- Çekirge nasıl ilaçlama yapılır?
Çekirgeler ilaçlama yapılarak mücadele edilecek bir haşeredir. Çekirge ile mücadele ancak ilaçlama konusunda eğitimli ve sağlık bakanlığı onayı ile çalışan kişiler tarafından yapılmalıdır. Çekirge ilaçlamasında kullanılan ilaçlar, kokulu sıvı ilaçlardır.

 

 

Çekirge İlaçlama İstanbul

istanbul ilaçlama

 

İSTANBUL ÇEKİRGE İLAÇLAMA

FİYATLARIMIZ HER SEMT İÇİN AYNI VE EKONOMİKTİR

 

 

Çekirge İlaçlama İzmir

izmir ilaçlama

 

İZMİR ÇEKİRGE İLAÇLAMA

FİYATLARIMIZ HER SEMT İÇİN AYNI VE EKONOMİKTİR

 

 

Çekirge İlaçlama İzmit

izmit ilaçlama

 

İZMİT ÇEKİRGE İLAÇLAMA

FİYATLARIMIZ HER SEMT İÇİN AYNI VE EKONOMİKTİRİçerikle İlgili Diğer Bağlantılar