Deprecated: mysql_pconnect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/etkinilaclama/public_html/bag.php on line 2
Güve | Güve ilaçlama | Güve ilaçlama şirketi | Güve ile Mücadele | Güve Kelebeği | Güve ilaçlama İstanbul

Etkin İlaçlama

Her Semte Fiyatlarımız Aynıdır.

İlaçlama İstek Formu

Güve, Güve ilaçlama, Güvelenme

Güve Böceği ilaçlama

Güve, görünüş olarak kelebeğe benzeyen kanatlı bir böcektir. Bedeni sık tüylerle kaplıdır ve mat renklidir. Halk arasında yaşadığı alana bağlı farklı isimlerle bilinen güveler, yumurtlama yöntemi ile çoğalırlar. Yumurtalarını kozalar örerek bu kozaların içerisinde saklayan güve, ortalama 4-8 mm arası boyundadır. En sık rastlanılan güve türleri arasında elbise güvesi, kürk güvesi, buğday güvesi, perde güvesi, fıstık güvesi ve halı güvesi gibi güve çeşitleri bulunur.

Güve kelebeği oldukça güçlü algılama yeteneğine sahiptir. Bedeni sık kısa tüylere sahip güve, türlerine göre tüy uzunluklarında ve renklerinde farklılık görülebilir. Güveler bulundukları alanlardaki gıda ve nesnelere oldukça zarar verirler. Her güve türü kendi yaşam alanlarında bulunan ürünlere arar verir. Örneğin elbise güvesi, ev içinde bulunan eşya ve kıyafetleri kemirerek beslenirken, tahıl güvesi tahıl ürünlerinin içlerini boşaltarak zarar verir.

Güve yavruları yumurtadan ilk çıktıklarında larva halindedir, uygun sıcaklıkta 1–2 hafta içerisinde kelebek halini alırlar. Güvelerin en büyük düşmanı yarasalardır, fakat güveler güçlü algılama yetenekleri sayesinde düşmanından kurtulabilir. Yarasanın avlanırken attığı çığlık sesini duyabilecek kadar keskin bir kulağa sahip olan güve böceğinden kurtulmak için etkin ilaçlama şirketimizden günün her saati güve ilaçlama ve böcek ilaçlama talebinde bulunabilirsiniz.

Deri güvesi

Deri güvesi, hayvan derisinden yapılmış ürünler kullanır. Güve bu eşyaları sürekli kemirerek zarar verir. Elbise deposu, fabrika, atölye gibi yerlerde çok sayıda güveye rastlamak mümkündür. Yılda 4–5 defa üreme yapan güve onlarca yumurta bırakabilir. Her tür güveye göre farklı ilaçlama yöntemi kullanılır.

Odun güvesi
Odun güvesi, odunla beslenmesinden dolayı bu ismi alır. İnsanları ve hayvanları ısırmaz. Ahşap olan her şeye zarar verir. Mobilyalarınızın çürümesine, neden olur. Yumurtalarını ördüğü koza içine saklar ve korur.

Tahıl güvesi
Tahıl güvesi, tahıl yiyerek beslenir, tahılların içini yer dış kabuklarını bırakır. Tahılda yaşayan bu güve türüne bu yüzden bu isim verilir. Tahıl güvesine evlerde, tahıl ambarlarında, depolarda tahıl olan yerlerde rastlamak mümkündür. Yumurtalarını buralara bırakarak çoğalırlar. İnsanları ısırarak zarar vermezler, tahıllara oldukça çok zarar verirler. Tahıl güvesi ilaçlaması için ilaçlama şirketimizle irtibata geçiniz.

Halı güvesi
Halı güvesi, evde ve iç alanlarda eşyalar arasına yerleşerek zarar görmesini sağlar. Hayvansal eşyaları sürekli kemirir, yumurtalarını kıyafetlerin koltuk altı, yaka altı, dikiş arası kısımlarına yerleştirir. Halı güvesi, mobilya güvesi, kürk güvesi, giysi güvesi elbise güvesi gibi birçok isimle anılabilirler.

Güve Böceği ilaçlama Güve Böceği ilaçlama Güve Böceği ilaçlama
 

 

Güve Böceği Hakkında Sık Sorulan Sorular

1-Güvelerin yapısı nasıldır?
Güve, kanatlı, kelebeğe benzeyen, mat renkli, kısa tüyleri olan, bir haşeredir. Algılama yeteneği oldukça güçlüdür, tahıl, ambar, depo, fabrika gibi alanlarda çok sayıda görülebilir. İlaçlama yaptırarak güveden tamamen kurtulabilirsiniz.

2-Güve ne renktir?
Güveler, farklı renk ve büyüklükte görülebilir. Siyah, sarı, kahve, gri, kırmızı en fazla görülen güve rengidir. Renkleri mattır, tüyleri türüne göre kısa veya uzundur.

3-Güvelerin üreme şekli nasıldır?
Güvede üreme şekli yumurta yaparak olur. Güve yaşadığı ortamın uygun sıcaklık derecelerine bağlı olarak yılda 4–5 defa yumurta bırakır. Nemli ve ılık ortamlarda daha hızlı ve fazla yumurtlama yaparlar. Güveler yumurtalarını bulundukları ortamda, her yere bırakabilir.

4-Güvenin beslenme şekli nasıldır?
Güveler, bulunduğu alana bağlı beslenme sağlar. Tahıllar arasındakiler tahıllarla, eşyalar ve giysiler arasındaki güveler eşyaları kemirerek beslenme sağlar. Sık havalandırma yapılmayan eşyalara yerleşerek, önemli zararlara neden olurlar.

5-Güveler nerelerde bulunur?
Güve, farklı yerlerde bulunur ve bulunduğu yere göre farklı isimler alır. Güve tahıllarda, elbise aralarında, halılarda, mobilyada görülebilen bir haşeredir. Eşyaları sürekli kemirerek zarar görmesine neden olur. Güveden kurtulmak için, ilaçlamanın önemi büyüktür, ilaçlama yaparak güveden kurtulmanız mümkündür.

6-Güve ilaçlama nasıl yapılır?
Güve ilaçlaması, su bazlı hazırlanan ilaçlarla yapılır. Güve ilaçlamada kullanılan ilaçlar kokulu, kokusuz ilaçlardır. Bu ilaçlar, ziraat mühendisleri kontrolünde hazırlanmalı, motorlar yardımı ile püskürtülerek yapılmalıdır.

 

 

Güve Haberleri

Güve Böceği ilaçlama

Antepfıstığı Üreticilerini Fıstık İçi Güvesi Korkusu Sardı. Gaziantep'in Araban ilçesindeki antepfıstığı üreticilerini "Fıstık İçi Güvesi" korkusu sardı. Araban ilçesinde kuraklık nedeniyle mağdur olan kuru tarım yapan hububat çiftçilerinden sonra şimdi de antepfıstığı üreticilerini güve korkusu sarmaya başladı. Antepfıstığı bahçelerinde fıstık salkımlarında görülmeye başlanan güve üreticileri endişelendirdi. Antepfıstığı üreticisi Seydi Doğan, antepfıstığı bahçelerinde her zamankinden daha fazla iç güvesi gördüklerini belirterek, "Yaşanan kuraklık sebebiyle kuru tarım yapan çiftçiler olarak zaten büyük zarar gördük ve mağdur olduk. Antepfıstığı bahçelerinde de görülen kuruma üzerine araştırma yapan İlçe Tarım Müdürlüğü ziraat mühendisleri, bahçelerde araştırma yaptılar. Yapılan araştırmalarda ani kurumaların nedeninin fıstık içi güvesi olduğu tespit edildi" dedi. Araban İlçe Tarım Müdürü Kadir Sarıkaya da, gelen şikayetler üzerine fıstık bahçelerinde ziraat mühendisleri tarafından araştırma yaptırdıklarını kaydetti. Sarıkaya, "Kuruyan fıstık tanelerinde yaptığımız incelemeler sonucunda fıstık tanelerinin kurumalarına fıstık iç güvesinin neden olduğunu tespit ettik ve bu konuda şikayetleri olan fıstık üreticilerimize bu zararlıya karşı ilaçlama yapılması gerektiğini bildirdik. Bu zararlıya karşı ilaçlı mücadele yapılmazsa verim düşer ancak ilaçlama yapılırsa sorun kalmaz'' diye konuştu.

 

 

Güve İlaçlama İstanbul

istanbul ilaçlama

 

İSTANBUL GÜVE İLAÇLAMA

FİYATLARIMIZ HER SEMT İÇİN AYNI VE EKONOMİKTİR

 

 

Güve İlaçlama İzmir

izmir ilaçlama

 

İZMİR GÜVE İLAÇLAMA

FİYATLARIMIZ HER SEMT İÇİN AYNI VE EKONOMİKTİR

 

 

Güve İlaçlama İzmit

izmit ilaçlama

 

İZMİT GÜVE İLAÇLAMA

FİYATLARIMIZ HER SEMT İÇİN AYNI VE EKONOMİKTİRİçerikle İlgili Diğer Bağlantılar