Deprecated: mysql_pconnect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/etkinilaclama/public_html/bag.php on line 2
Hamam Böceği | Hamam böceği ilaçlama | Hamam böceği ilaçlama şirketleri | Hamam böceği ne yer | Hamam böceğinin zararları | Hamam böceği türleri

Etkin İlaçlama

Her Semte Fiyatlarımız Aynıdır.

İlaçlama İstek Formu

Hamam Böceği, Hamamböceği

Hamam Böceği, Hamamböceği ilaçlama

Hamam böceği omurgasız hayvanlar grubunda incelenen, antenli bir böcektir. Hamam böceklerinin altı tane ayakları vardır ve çok hızlı koşabilirler. Bir gecede bir yaklaşık 5 km kadar yol alabilirler. Geceleri daha aktif olan hamam böceği, gündüzleri ise pek görülmez. 

Hamam böcekleri en pis haşereler arasında yer alır. Işığa karşı duyarlı olduğundan gündüzleri pek orda görülmezler. Fakat geceleri ışıklar söndüğü anda yüzlerce olarak alana yayılırlar. Her türlü madde ile beslenmesini sağlayabilen hamam böcekleri, canlıların kanını emerek beslenmez. Evlerin ilk olarak mutfak ve banyo gibi alanlarına yerleşen hamam böceği, mutfak ve kile gibi yerlerde bulunan gıda ürünlerinin üzerinde gezerek hem beslenmesini sağlar hem de ürünün üzerine bıraktıkları mikroplar ile insanların hastalanmalarına neden olur. Hamam böceğinden insanlara bulaşan bazı hastalıklar; Antrax, grip, verem, bağırsak hastalıkları, astım, bronşit ve çeşitli parazit hastalıkları bunlardan bazılarıdır.

Hamam böceği oldukça güçlü bünye yapısına sahiptir. Kolay kolay ölmez. Açlığa ve susuzluğa uzun süre dayanabilen hamamböceği 1 ay boyunca açlığa, 1 hafta boyuncada susuzluğa dayanabilir. Yıl içerisinde birkaç defa kabuk değiştiren hamam böcekleri bu şekilde gençleşme sağlar. Binlerce türü bulunan hamam böceği türleri arasında en çok bilinenleri; Kara fatma, Kakalak, Amerikan hamam böceği, Alman hamam böceği, Oryantal hamam böceği, kalorifer böceği en çok bilinen türleridir. 

Hamam böceği, böcek türleri arasında en hızlı çoğalan ve en çok yumurta bırakan canlılardır. Yılda birkaç kez üreme sağlayan hamam böceklerinin her yumurtlamasında binlerce yumurta bırakır. Hamam böceği yumurtaları 8 saat içerisinde olgunlaşır ve insanlara zarar vermeye başlarlar.

Hamam böceklerinden kurtulmak için eczane ve marketlerden alınan ilaçlar çözüm değildir. Hamam böceğinden kurtulmak için mutlaka ilaçlama şirketlerine hamam böceği ilaçlaması yaptırmalısınız. Hamam böceği ile mücadele edilmemesi durumunda çok hızlı üreyen hamam böcekleri kısa sürede çoğalarak baş edilemeyecek bir hal alırlar. Bir ev içerisinde geceleyin görülen bir hamam böceği aslında o ortamda binlerce hamam böceği olduğunun işaretidir.

Hamam böceği ilaçlama konusunda deneyimli ve sağlık bakanlığı onaylı etkin ilaçlama şirketimizden destek alabilirsiniz. Hamam böceği ilaçlama ve her türlü böcek ilaçlamalarında günün her saati 7/24 hizmet veren etkin ilaçlanma şirketimiz kullandığı etkili ilaçlar ve uzman ekibi ile sizlerin hamam böceklerinden kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

Hamam Böceği ilaçlama Hamam Böceği ilaçlama Hamam Böceği ilaçlama
 

Hamam Böceği Hakkında Sık Sorulan Sorular

Hamam böceği nasıl beslenir?
Hamam böceklerinin geniş bir beslenme alışkanlığı vardır. Ormanlarda çalı, çırpı, ot, hayvan artığı gibi maddeleri yiyerek doğaya geri dönüşümde hızlı rol oynarlar. Hamam böcekleri evlerimizde eline geçse onu kemirerek karnını doyurur. Hamamböcekleri üstü açık yiyecekleri içecekleri tüketirler bazen banyoda bulunan elbiselerimizi dahi kemirerek onları yiyip elbiselerimize zarar verirler. Bazen görmüşseniz eğer hamam böceğinin kemirdiği atletlerimiz delik deşik olduğunu. Hamam böceği haşeresi insanı ısırıp kanını emme gibi davranışları göstermez. Hamam böceği beslenirken kendi cinsi ölü leşini de yer kalorifer böceği olarak da bilinen bu haşereler besinlerini antenleri sayesinde keşfeder. Hamam böceği antenleri ve özel duyuları sayesinde eve gelen misafirleri bile ayırt edebilirler

Hamam böceği nasıl ürer?
Hamamböcekleri bazen ömürleri boyunca 1 defa çiftleşir ve yılda 8-10 defa yumurta bırakırlar. Hamam böcekleri yumurtalarını koloni şeklinde bırakır. Hamam böceği (kalorifer böceği) yaklaşık 200 yumurta bırakır. Yumurta kolonisinde 35-40 yumurta mevcuttur ve çok kısa zaman içinde ürerler. Hamam böcekleri yumurtalarını evin kuytu bölgelerine ev çatlaklarına, lavabo altlarına bırakır. Hamam böceği yavruları takriben 15-18 gün içinde çıkar hamam böceği ile mücadelede mutla etkin ilaçlama yapılmalı ve özelikle ilaçlama yapıldıktan sonra kalorifer böceği (hamam böceği) yumurtalarına etki yapmaz ve ilaçlamaya mütakiben 21 gün sonra mutlak 2. bir ilaçlama yapılmalı ki kesin sonuç alınsın.

Hamam böceği nerelerde yaşar?
Hamam böceklerinin yaşadıkları yerler farklıdır ormanlarda ve kırlarda yaşayanlar olsa da nemli yerleri daha çok tercih ederler. Özelikle pis ve atıkların fazla olduğu, yiyecek ve içecek konusunda sıkıntı yaşamadıkları yerlerde rahat bir yaşam seçerler özelikle insanları yaşadığı ortamlarda bol yiyecek ve içecek bulabildiğini bildiği için hamamböcekleri evleri mesken tutarlar hamam böceğini odada serbest dolaştığını göremezsiniz çünkü bunlar evlerin banyo lavabo ,tuvalet, mutfak kısımlarında bolca rastlanır kalorifer böceği özelikle günün 4/3 nü dinlenerek geçirir geriye kalan kısımda hamam böceği gece yarısı orta çıkıp beslenir.

Hamam böceği ile mücadele nasıl yapılır?
Hamam böceği ile mücadelede en etkin yöntem ilaçlamadır. Hamam böceği ilaçlaması mutlaka ilaçlama firması tarafından yapılmalı. Hamam böceği ile mücadele eden firmanın kullandığı ilaçlar sağlık bakanlığı onaylı olması gerekir. İlaçlama firmasında mücadele eden kişinin ilaçlama eğitimi almış olması gerekir hamam böceği vücudu çok dirençli olması nedeni ile mutlaka ilacın etkili olması gerekir ilaç ile ölen hamam böceğinden yiyen diğer hamam böcekleri de ölür. Hamam böceği ile mücadelede ilk ilaçlamadan yaklaşık 21 gün sonra 2. ilaçlama mutlaka yapılmalı çünkü hamam böcekleri yumurtasına hiçbir ilaç etki yapmaz hamam böceği 15-18 gün sonra larvalaşır bu yüzden 2. ilaçlama mutlaka şart.

Hamam böceği hastalık taşır mı?
Hamam böceği insana bir çok hastalık bulaştırır hastalığı insana direk ısırarak bulaştırmaz. Hamam böceği açık yiyecek ve içeceklerimizden tüketikten sonra bunların üzerine dışkı salya gibi maddeleri bıraktığı için hastalık direk buradan bulaşır birde hamam böcekleri yumurtalarını bıraktığı yerlere dokunduğumuzda bu hamam böceği yumurtalarından da mikrop kapma olasılığımız var
Hamam böceği ile taşına hastalıklar şunlardır:

1- Verem mikrobu
2- Dizanteri
3- Hepatit virüsü
4- Alerjik hastalıklar
5- Gıda zehirlenmelerin başında hamam böceği gelir
6- Astım hastalığı
7 - Atrax hastalığı
8- Astım mikrobunun taşınması

Yukarıdaki hastalıklar gibi daha bir çok hastalık hamam böceği (kalorifer böceği) gibi haşereler ile insana geçer.

Hamam böceği kaç yıl yaşar?
Hamam böceği iyi yaşama koşuluna ulaştığında takriben 1,5 -2 yıl kadar yaşar eğer hamam böceği gördüğünüzde ilaçlama firmamıza ulaştığınız takdirde bu sorundan kurtulmuş olursunuz bu hamam böceğinin ömrünü kısa tutar o zaman 1 ayda olur 2 ayda olur ama beslenme, ilaçlama, sıcaklık değerleri gibi faktörler hamam böceğinin ömründe önemli rol oynar.

Hamam böceğinin hangi adları vardır?
Hamam böceği halk arasın da karafatma (kara Fatma), oryantal böceği, Alman hamam böceği, Amerikan hamam böceği, kalorifer böceği,karafatma, kara fatma, kakalak böceği gibi bir çok isim ile anılır.

Hamam böceği ne zaman ilaçlanmalıdır?
Hamam böceği görüldüğü anda mutlaka bulunduğu mevkii ilaçlanmalı. İlaçla yapıldıktan 21 gün sonra ikinci uygulama şarttır çünkü daha önceden bırakılan böcek yumurtasına hiçbir ilaç etki etmez.

Hamam böceğinin temas ettiği yiyecekler ne yapılmalıdır?
Hamam böceği üzerinde gezdiği bütün yiyecekler ve içecekler mutlaka dökülmeli çünkü hamam böceği gezindiği yerlerde dışkı, salya ve vücudu üzerinde ki mikroplar bulaştığı için yemekleri bozar o yüzden mutlaka dikkat edilmeli aksi takdirde ciddi rahatsızlıklar görülür.

Hamam böceği ölürken de ürer mi?
Hamam böceği çok dirençli olduğu için çok güçlü bir bünyesi var evet hamam böcekleri ölmek üzere iken yumurta bıraka bilir bu yumurtalarda larvalaşarak yavru haline gelir yavru hamam böcekleri daha zayıf olduklarından ilaçlamada kesin sonuç alınır.

Hamam böceği ilaçlama da nelere uyulması gerekir?
1- Hamam böceği ilaçlaması yapılırken mutlaka ilaçlama firması tarafından yapılmalı
2- Hamam böceği ilaçlaması firmadan bilir kişi tarafından yapılmalı
3-ilaçlar sağlık bakanlığı onaylı olmalı
4- Hamam böceklerinin ilacına kesinlikle el ile dokunmuyoruz çünkü insan kokusunu aldıktan sonra ilaca gelmezler
5- hamam böceği ilaçlaması yapıldıktan sonra yüzeyler temizlenmemeli
6- ilaçlama mutlaka periyodik olarak beli aralıklarla yapılmalı

Hamam böceği nasıl ölür?
Hamam böceklerini öldürmenin en kolay yolu ilaçlama yönstemi ile olur. Periyodik olarak ilaçlama yapıldıktan sonra hamam böceğinden eser bulamasınız.

Hamam böceği hangi mevsimde görülür?
Hamam böceği genellikle her mevsimde görülür ev ortamları ve uygun yaşam koşulları oluştuktan sonra her mevsim görülür. Hamam böceği -35 derece yaşayabilen bu haşereler yaz kış demeden mutlaka görülür ve ürer.

 

 

Hamam Böceği İlaçlama İstanbul

istanbul ilaçlama

 

İSTANBUL HAMAM BÖCEĞİ İLAÇLAMA

FİYATLARIMIZ HER SEMT İÇİN AYNI VE EKONOMİKTİR

 

 

Hamam Böceği İlaçlama İzmir

izmir ilaçlama

 

İZMİR HAMAM BÖCEĞİ İLAÇLAMA

FİYATLARIMIZ HER SEMT İÇİN AYNI VE EKONOMİKTİR

 

 

Hamam Böceği İlaçlama İzmit

izmit ilaçlama

 

İZMİT HAMAM BÖCEĞİ İLAÇLAMA

FİYATLARIMIZ HER SEMT İÇİN AYNI VE EKONOMİKTİRİçerikle İlgili Diğer Bağlantılar