Deprecated: mysql_pconnect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/etkinilaclama/public_html/bag.php on line 2
Pire, Pire ilaçlama, Fare, Kalorifer Böceği, Akrep, Böcek ilaçlama, Haşereler

Etkin İlaçlama

Her Semte Fiyatlarımız Aynıdır.

İlaçlama İstek Formu

İlaçlama Hakkında Sık Sorulan Sorular

İlaçlama Hakkında Sık Sorulan Sorular

ilaçlamaSıvı ilaç uygulaması nedir?
Sıvı ilaçlama pulverizatör denilen ilaçlama motoru ile yapılan buharlama sistemidir. Sıvı ilaçlama hamam böceği, kalorifer böceği, tahta kurusu, bit, güve, pire, tahta kurdu, akrep vb gibi haşere türleri üzerinde kullanılır. Sıvı ilaçlama kendi içerisinde kokulu ilaçlama ve kokusuz ilaçlama olarak ikiye ayrılır. Kokulu ilaçlamada mekanınızı belirli bir süre kapalı tutmanız gerekmektedir. Sıvı kokusuz ilaçlamada ise alanınızı kapalı tutmanıza gerek yoktur.

ilaçlamaJel ilaçlama nedir?
Jel ilaçlama kokusuz ilaçlama türüdür. Jel ilaç uygulamasında mekanı terk etmeye gerek yoktur. İlaçlama öncesi hazırlık veya temizlik yapılmasına gerek yoktur. Jel ilaçlama hamam böceği, kalorifer böceği gibi haşereler üzerinde etkilidir.

ilaçlamaSıvı kokulu ilaç uygulaması öncesi yapılması gerekenler nelerdir?
Sıvı ilaçlama öncesinde: açıkta ilaç ile temas edecek gıda ürünü bırakılmaması gerektir. Mutfakta kullandığınız eşyalarınızı ilaç uygulamasının olmadığı başka bir yere kaldırınız. İlaçlama öncesi mekanınızdaki tüm pencereleri kapatınız.

ilaçlamaJel ilaçlama öncesi neler yapmam gerekiyor?
Jel ilaçlama öncesi herhangi bir hazırlık yapılmasına gerek yoktur.

ilaçlamaSıvı ilaçlama sonrası yapmam gereken şeyler nelerdir?
Sıvı ilaçlama yapılan mekanın kapalı tutulduktan sonra iyice havalandırılması gerekir. Mekan iyice havalandırıldıktan sonra alan kullanılmalıdır. İlaçlama sonrası gözle görünür alanlarda temizlik yapılmalı görünmeyen alanlardaki temizlik ise birkaç gün sonra yapılmalıdır. Bu işlemin amacı ilacın kalıcılığını sağlamaktır. Halılarınızın ve koltuk yüzeylerinizi siliniz. Nevresim takımlarınızı değiştiriniz. Açıkta gıda bulundurduysanız atınız.

ilaçlamaJel ilaçlama sonrası temizlik yapmam gerekiyor mu?
Jel ilaçlama sonrası temizlik yapılmasına gerek yoktur. Jel ilacın sürüldüğü belirgin alanları temizlemeyiniz, silmeyiniz.

ilaçlamaEvimde kedi veya köpek vb.. gibi hayvan besliyorum. İlaçlama sırasında ne yapmalıyım?
Evinizde beslediğiniz hayvanınızı sıvı kokulu ilaçlama sırasında dışarı çıkarmalısınız. Evinizi iyice havalandırdıktan ve yukarıda belirtilen temizlik kuralları yerine getirildikten sonra mekanınıza tekrar getirebilirsiniz. Eğer jel ilaçlama yapıldıysa mekanı terk etmeye gerek yoktur.

ilaçlamaYapılan sıvı ilaçlamanın bitkilerim ve çiçeklerimin üzerinde zararı var mıdır?
Yapılan sıvı kokulu ilaç uygulamasının çiçekler ve bitkiler üzerinde hiçbir zararı yoktur yararı vardır.

ilaçlamaBöcek ilaçlaması sonrasında yapılan ilaç uygulaması ile ilgili belge alabilecek miyim?
İlaçlama sonrası evinize yapılan ilaç uygulaması ile ilgili servis raporumuz verilecektir. Verilen bu servis raporunda hangi ilaçların kullanıldığı, ne tür uygulama yapıldığına dair bilgiler yer almaktadır.

ilaçlamaMekanıma yapılan ilaç uygulaması sonrasında böcekleri tekrar görebilir miyim?
İlaçlama sonrası tek tük böcekler görebilirsiniz. Bu nedenle yukarıda belirtilen temizlik kurallarına uyulması gereklidir. Bu haşerelerde kısa süre içinde ilacın etkisi ile ortadan yok olacaklardır.

ilaçlamaServis tarihim veya servis saatim ile ilgili olarak değişik yapabilir miyim?
Servis zamanıyla ilgili olarak yapmak istediğiniz değişikliği istediğiniz zaman şirketimize bildirerek yapabilirsiniz.İçerikle İlgili Diğer Bağlantılar