Deprecated: mysql_pconnect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/etkinilaclama/public_html/bag.php on line 2
Kandıra ilaçlama | Izmir Kandıra Böcek ve Haşere ilaçlama Servisi

Etkin İlaçlama

Her Semte Fiyatlarımız Aynıdır.

İlaçlama İstek Formu

Böcek ilaçlama Kandıra

Böcek ilaçlama Kandıra

İZMİT , KANDIRA

İzmit Körfezi’nin kuzeyinde Karadeniz sahilindedir. İlçe, kuzeyde Karadeniz'in engin sularına yaslanırken, doğuda da Sakarya iline bağlı Kaynarca ilçesi ile sinirlidir. Batı sınırında İstanbul'un Şile ilçesi, Ağva kasabası ile komsu olan Kandıra'nın güney sinirini il merkezine bağlı olan köyler oluşturur. İzmit’e 45 km uzaklıktadır. İlçenin nüfusu 50.214'tür. Bizanslılar ilçeye santral anlamına gelen "Kentri" adini vermişlerdir. İlçeye bu ismin verilmesinin sebebi, ilçenin Üsküdar ile Tarsus arasında gece yapılan bir haberleşme sisteminin bir santrali niteliği taşımasıdır. Kerpe Bitinya Krallığının ardından Roma Bizans ve Ceneviz gemilerinin uğrağı haline gelmiştir. Osmanlı döneminde İstanbul'un ihtiyaçlarından odun kömürü, tomruk ve tahtanın bir kısmında Kerpe'den ulaştırılmıştır. Kandıra Orhan Bey zamanında 1308-1317 tarihleri arasında Kocaeli fatihi adıyla anılan Akçakoca Bey tarafından Osmanlı topraklarına katılmıştır. 1868 yılından önce Kandıra, Üsküdar kazasına bağlı bir nahiyeydi. Kaza olunca Bağımsız İzmit Sancağına bağlandı. Milli mücadele içinde de aktif rol alan Kandıra Kurtuluş Savası sırasında da işgallere maruz kalmıştır. 1918'de İngilizlerin, 1920'li yıllarda Yunanlıların işgallerini yasayan ilçe, bir dizi Rum, Ermeni, Abaza, Çerkez çetelerinin saldırılarına maruz kaldı. Bu dönemde Kuva-i Milliye ve Atatürk'e gerekli desteği veren Kandıra, Milli Mücadele yıllarında da üzerine düsen onurlu görevi en iyi şekilde yerine getirmiştir.

Bölgenin en yüksek tepesini Babadağı (400 m.) oluşturur. İlçenin en önemli akarsuları Sarısu, Seyrek ve Kumcağız dereleridir. İlçede Pınarlı köyünde tabii göl, Karaağaç ve Kaynarca ilçesinin Arifağa köyleri arasında Kamış gölü, Ütük'te bir gölet, ayrıca Ahmethacılar ile Kaymaş Erikli köyleri arasında Toramanlar göleti vardır. Yılda ortalama 900-1000 mm. civarında yağış alan ilçede tabii bitki örtüsünü gür ormanlar oluşturur.

Kandıra, ilimizdeki temiz sahilleri nedeniyle yaz aylarında turizm faaliyetlerinin yoğunlaştığı bir ilçedir. Ayrıca Babadağ Tepesinde Kocaeli fatihi Akçakoca’nin anıtmezarı bulunmaktadır. Yöreye özgü Kandıra bezi dokuma tezgahlarında dokunur ve peçete, köse yastığı, masa örtüsü v.b. isler eski Türk motifleri ile islenerek beğeniye sunulmaktadır. Hindi ve yoğurdu ile hakli bir üne kavusan Kandira meşhur süsleme taşlarıyla da ayrıca çok iyi tanınmaktadır.

Kandıra genelinde ilaçlama yaptığımız böcekler; hamam böceği, tahta kurusu, kalorifer böceği, kara fatma, oryantal hamam böceği, Amerikan hamam böceği, hamamböceği, Alman hamam böceği, çiyan, bit, pire, çıyan, kene, fare, akrep, örümcek, kırk ayak, yılan, tahta kurdu, ağaç kurdu, kırkayak, tespihböceği, tesbihböceği, tespih böceği, tesbih böceği, güve, çekirge, gümüş böceği, ev faresi, lağım faresi, çatı faresi, fındık faresi vb. şeklinde sıralanabilir.

Fiyatlarımız Her Semt İçin Aynıdır ve Ekonomiktir.İçerikle İlgili Diğer Bağlantılar