Deprecated: mysql_pconnect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/etkinilaclama/public_html/bag.php on line 2
Karınca | Karınca ilaçlama | Karınca ilacı | Karınca ile Mücadele | Karınca ilaçlama şirketleri | Karınca yemi | Karınca türleri | Karınca yok etmek | Karınca yuvası

Etkin İlaçlama

Her Semte Fiyatlarımız Aynıdır.

İlaçlama İstek Formu

Karınca, Karınca ilaçlama, Karınca ile Mücadele

Karınca ilaçlama Karınca dünya üzerinde milyarlarca yaşayan ve koloniler halinde hareket eden canlıdır. Karıncaların 4 çift ayakları olup vücutları üç bölgeden oluşur. Karıncaların yüzlerce türü vardır. Genellikle renkleri kırmızı, kahverengi, siyah başta olmak üzere farklı renkte olanlarıda vardır. Boyları türlerine göre değişen karıncalar, 1cm ile 3 cm arasında değişen boylara sahiptir.

Karıncalar yuvalanmak için genellikle toprağın içine kazdıkları yuvalarını kullanırlar. Yuvalarını çok derinlere yapan karınca yuvalarına ulaşmak zordur. Dünyanın en çalışkan canlıları olan karıncalar, günün 20 saatini çalışarak geçirirler. Çok küçük olmalarına rağmen çok güçlü canlılar olan karıncalar, kendi ağırlıklarının 40-50 katı kadarını taşıyabilirler. Karınca beslenmesini mekan içlerinde buldukları yiyecek kırıntıları ile sağlarlar. Pislik alanlarda pek görülmeyen karıncalar, temiz canlılar olarak bilinirler.Buldukları yiyecek maddelerinin birbirlerine haber vererek, koloniler halinde taşıyan karınca kolonileri bu nedenle dünyanın en iyi yardımlaşan canlılarıdır.

Karıncalar çok kolay yiyecek bulabildikleri için, çok aç kalmadıkları sürece insanları ısırmazlar. Her karıncanın, karınca kolonileri içinde farklı görevleri vardır.

İşçi karıncalar: işçi karıncalar koloninin yiyeceğini sağlamak amacıyla günü birçok saatini yiyecek arayarak geçiriler.
Kraliçe karınca: Kraliçe karıncanın görevi koloni içerisindeki üremeyi sağlar.
Savaçcı karıncalar:Koloniye karşı yapılan saldırılara karşı koloniyi tehlikelerden koruyan karıncalardır.

Karıncalar hemem hemen dünyanın her yerinde ve her ortamında görülen canlılarıdr. Karıncalardan kurtulmak için eczanelerde ve marketlerde çeşitli ilaçlar satılır, fakat bu ilaçlar ile sonuç almak mümkün değildir. Karınca ilaçlama yöntemi ile yok edilir. Etkin ilaçlama şirketi olarak karınca ilaçlama ve her türlü haşere ilaçlamalarında hizmet vermektedir.

 

Karınca Böceği Hakkında Sık Sorulan Sorular

1- Karınca, nasıl ürer?
Karıncalarda üreme, yumurtlama yöntemi ile olur. Dünyada, en kalabalık canlı nüfusuna sahip canlı karıncadır. Her kolonide 1 tane ana karınca vardır, sadece üreme yapar, başka bir iş yapmaz. Kanatlı olan karınca, yeni koloniler oluşturmak için uzak mesafeler uçabilir.

2- Karıncalar, nasıl beslenir?
Karınca, türüne göre ve bulunduğu alana bağlı farklı beslenir. Etçil beslenen karıncanın yanında, otçul beslenen karıncalarda vardır. Karınca yuvasına taşıdığı yaprakları yemez, yaprakların üzerinde oluşan mantarları yiyerek beslenir. Karıncalar özellikle, şeker ihtiva eden besinleri çok severek yer.

3- Karınca evden nasıl yok edilir?
Evde karınca varsa, mücadele için mutlaka ilaçlama yardımı almalısınız. Karınca, bir anda çoğalır ve iç alanları kaplar, ne kadar temizledim deseniz bile sürekli gelmeye devam ederler. Karınca mücadelesinde, kullanılan ilaçlar kokulu sıvı ilaçlar olmalıdır.

4- Karıncanın faydası var mıdır?
Karınca, her yerde çok sık rastlayabileceğimiz, böcektir. Doğadaki, ekolojik dengenin korunmasını sağlar. Çeşitli yerlerde gezen karınca, hastalık ve mikroplar bir yerden başka bir yere taşır. Ev içerisine gelen karınca açıktaki gıdalar üzerinde gezer, salya ve dışkı bırakır, hastalık bulaşma ihtimali yüksektir.

5- Karıncaların ilaçlanması nasıl olur?
Karıncanın ilaçlanması, su bazlı hazırlanan sıvı ilaçlarla olur. Sıvı ilaçlar karıncanın yoğunluğuna bağlı olarak kokulu veya kokusuz şekilde hazırlanır. Karıncaların bulunduğu alan, ilaçlama yapıldıktan sonra rahatlıkla kullanılabilir. Karınca ilaçlamada 7 gün 24 saat ilaçlama hizmeti vermekteyiz. Size en yakın şubemizle her yere aynı servis ücreti ile hizmetinizdeyiz.

6- Karınca nasıl bir böcektir?
Karıncalar, koloni halinde yaşar, kendi aralarında farklı, görevler alırlar. Karınca dünyadaki en kalabalık, canlı topluluğuna sahiptir. Algılama yetenekleri oldukça gelişmiştir. Sadece ana karıncada kanat bulunur, uçarak başka yerlerde koloni kurar. Hem bitkisel, hem etçil beslenen türleri bulunur.

karınca ilaçlama karınca ilaçlama karınca ilaçlama
 

 

Keneye Atom Karınca Panzehiri

Karınca ilaçlamaBir Araştırmada, Atom Karıncaların Keneleri Kısa Sürede Öldürerek Parçaladığını Tespit Etti.

Son yıllarda artan kene vakalarına karşı atom karıncaların etkili olduğu belirlendi. Sağlık Bakanlığı ve Orman Bölge Müdürlüğü, yaptığı araştırmada, atom karıncaların keneleri kısa sürede öldürerek parçaladığını tespit etti. Bakanlık, şartların tutması halinde atom karıncalarını kene vakalarının sıkça yaşandığı bölgelere taşıyacak.

Eskişehir Orman Bölge Müdürlüğünün, bin 700 rakımlı Çatacık ormanlarındaki kırmızı karıncaların (Formica Rufa) keneleri yediği açıklaması Sağlık Bakanlığını harekete geçirdi. Orman Bölge Müdürlüğü ile birlikte özel bir ekip kuran Sağlık Bakanlığı, konuyu teyit etmek için çalışma başlattı. Bakanlık ve Orman bölge yetkilileri, topladıkları keneleri, Çatacık ormanlarında yaşayan kırmızı karıncaların yuvasının yanına bıraktı. Ekipler, halk arasında atom karınca olarak da tanımlanan bölgedeki kırmızı karıncaları bir süre kamera ile takibe aldı. Yapılan takipte, kırmızı karıncaların yuvaların yakınlarına bırakılan keneleri yediği tespit edildi. Birkaç saniye içinde, kenelere hücum eden karıncalar, salgıladıkları formik asit ile anında keneleri öldürerek, yuvalarına taşıdılar. Atom karıncaların keneleri yedikleri kameralar tarafından kayıt altına alınarak fotoğraflandı. Elde edilen görüntüler Sağlık Bakanlığına gönderildi. Sağlık Bakanı Recep Akdağ ve beraberindeki heyet, yapacakları incelemede, şartların oluştuğu belirlenirse atom karıncalarını kene olaylarının görüldüğü kentlere taşıyacak. Buralarda karıncaların çoğalmaları sağlandıktan sora doğaya bırakılacak. Böylelikle son yıllarda birçok insanın ölümüne neden olan kenelerin karıncalar tarafından yok edilmesi sağlanacak.

Eskişehir Orman Bölge Müdürü Sıtkı Küçüköz, halk arasında atom karınca olarak bilinen kırmızı orman karıncaları ile kuşların yıllardır böceklerle mücadelelerinde kendilerine büyük katkı sağladığını söyledi. Atom karıncaların keneleri de yediğini önceki yıllarda bazı kaynaklarda okuduklarını kaydeden Küçüköz,"Bu konuda biz daha önce denemeler yapmış ve olumlu sonuç almıştık. Şimdi de Sağlık Bakanlığının isteği ile bir deneme yaptık. Gördük ki karıncalar keneleri öldürerek, yuvalarına taşıdı." dedi.

Atom karıncalarının belli bir rakımın altında yaşadığını belirten Küçüköz, "Karıncalar yuvanın etrafındaki 80 metre çapında bir alanda bulunan bütün böcekleri topluyorlar. Bu konu ciddiye alınıp araştırılmalı" dedi.

İl Sağlık müdürlüğü yetkilileri de elde edilen verilerin Sağlık bakanlığına gönderildiğini ve konuyla alakalı geniş açıklamanın daha sonra yapılacağını vurguladı. Yetkililer, "Durumu görüntülerle belirledik. Kayıtlar Ankara ya gönderildi. Şartlar uyarsa söz konusu karıncalar kene vakalarının yaşandığı bölgelere taşınarak, çoğalması sağlanabilir" ifadesini kullandı.

Kırmızı Orman karıncası ormanların sigortası

Formica Rufa denilen kırmızı karıncaların adeta ormanların sigortası konumunda olduğunu dile getiren Küçüköz, "Karıncalar, ağaçlara zarar veren böceklerle beslenmektedir. Bu nedenle ormanlarımızın sağlıklı kalmalarının sigortası konumundadır. Karıncalar yuvalarının 80 metre etrafındaki her türlü ergin böcek, tırtıl, yumurta, pupa ve çeşitli bitki bitlerini yiyor." ifadesini kullandı.

Etobur bir canlı olan atom karıncaların püskürttüğü formik asitle önce avını etkisiz hale getirip sonra parçalayarak yediğini anlatan Küçüköz, "Söz konusu karıncalar, bin metrenin üzerindeki ibreli ormanlarda yaşar. Hektarda 10-15 adet yuva yapar. Toprak altında galeriler açar, kışı 1-2 metre derinlikte geçirir. Atom karıncaların en büyük düşmanı ise domuz, ayı, tilki, sansar ve farelerdir." şeklinde konuştu.

 

 

Karınca İlaçlama İstanbul

istanbul ilaçlama

 

İSTANBUL KARINCA İLAÇLAMA

FİYATLARIMIZ HER SEMT İÇİN AYNI VE EKONOMİKTİR

 

 

Karınca İlaçlama İzmir

izmir ilaçlama

 

İZMİR KARINCA İLAÇLAMA

FİYATLARIMIZ HER SEMT İÇİN AYNI VE EKONOMİKTİR

 

 

Karınca İlaçlama İzmit

izmit ilaçlama

 

İZMİT KARINCA İLAÇLAMA

FİYATLARIMIZ HER SEMT İÇİN AYNI VE EKONOMİKTİRİçerikle İlgili Diğer Bağlantılar