Deprecated: mysql_pconnect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/etkinilaclama/public_html/bag.php on line 2
Kırkayak | Kırkayak ilaçlama | Kırkayak ilaçlama şirketleri | Kırkayak Böceği | Kırkayak nasıldır | Kırkayak nerede yaşar

Etkin İlaçlama

Her Semte Fiyatlarımız Aynıdır.

İlaçlama İstek Formu

Kırk ayak, Kırkayak ilaçlama

Kırkayak ilaçlamaKırkayak böcekleri görünüş olarak çiyan böceğine benzetilen, vücut yapıları bogumlar halinde olan ve her vücut boğumunda birçok ayak bulunan canlılardır. Özellikle bahçe ve tarlalarda sıkça görülürler. Kırkayaklar, omurgasız hayvanlar grubundan olup, eklem bacaklılar sınıfında incelenir. Kırkayak böcekleri, farklı boylarda olup uzunlukları genellikle 4 mm ile 5 cm uzunluğunda değişir.

Kırkayakların hem otçul, hem de etçil beslenen türleri mevcuttur. Ama genel olarak organik besin kullanırlar. Kırkayaklar bitkilerin taze aksanlarını yiyenleri olduğu gibi bitkilerin çürümüş kısmında yaşayanları da vardır. Kırk ayaklar genel olarak kahverengi ve siyah renklerde görülürler. Kırkayak vücudu bir çok bölmeden oluşan ve her bölmesinde birçok ayak bulunan canlıdır. Ergin bir kırkayak böceğinde yaklaşık 150 -200’ yakın ayak bulunur. Kırkayaklar yaşam alanı olarak genelde nemli ve rutubetli alanları seçerler. Çünkü kırkayak burada çürüyen organik besinleri daha kolay tüketir.

Kırkayak böcekleri özellikle evlerin bodrumunda, çatısında, çayır ve çimenliklerde, ormanlık alanlarda, yaprakların altlarında görmek mümkündür. Kırkayak ile mücadele etmek için etkin ilaçlama şirketimizden kırkayak ilaçlama talebinde bulunmanız durumunda sizlere en kısa sürede etkin çözüm sunulacaktır.

Kırkayak Böceği Hakkında Sık Sorulan Sorular

1- Kırkayak dış ortamda nerelerde sık görülür?
Kırkayak, karasal iklim hayvanıdır. Nemli olan, yaprak altı, ağaç kabuğu altı, taş altı gibi yerlerde yaşar. Toprak altına, ağaç kovuğuna yuva yapar ve yaşar. Doğal afet ve su baskınları ile yuvası bozulursa ev içine, açık kapı ve pencereden gelebilir.

2- Kırkayak evlerde nerde bulunur?
Kırkayak, yiyecek bulmak veya saklanmak amacı ile ev içine gelir. Nemli yer seven kırkayak, iç alanlarda bodrum, çatı, depo gibi yerlerde yuva yapar. İç alanlarda çatlak, yarık, kırık harap bölgelerde gezerek yumurta bırakır.

3- Kırkayak insanı ısırır mı?
Kırkayak, insanı ısırıp zehirleyebilir, derisi yumuşaktır. Derisine dokunulduğunda, antibiyotik etki yapar, deride kaşınma, yanma, kabarma ve tahriş görülebilir. Kırkayak ısırmalarına karşı dikkatli olmak gerekir.

4- Kırkayak ısırması sonucu insanda neler olur?
Kırkayak ısırmaları tehlikeli olabilir, ısırma sonucu insan derisinde kabarma, tahriş, kabarma, kızarma, kaşınma görülür. Kırkayağın yumuşak derisi dokunulduğunda deride tahrişe neden olabilir, antibiyotik etkilidir.

5- Kırkayak ısırması sonrası doktora gerek var mı?
Kırkayak, ağzında zehir bulunduran bir haşeredir, ısırma sonucu doktora gidilmesi gerekir, kırkayağın derisi antibiyotik etkilidir, dokunulduğu zaman tahrişe neden olur. Herhangi kötü bir durum gerçekleşmeden sağlık kuruluşuna başvurun.

6- Kırkayak ile mücadelede hangi ilaçlar ve hangi yöntemler kullanılır?
Kırkayak mücadelesinde kullanılan ilaçlar ziraat mühendisleri tarafından hazırlanmalı, kırkayağın bulunduğu alana yeterli miktarlarda uygulanmalıdır. Kırkayak ilaçlaması su bazlı hazırlanan kokulu sıvı ilaçlarla olmalıdır. İlaçlamadan etkili sonuç alınabilmesi için sıvı ilaç kullanılması uyun olur.

Kırkayak ilaçlama Kırkayak ilaçlama Kırkayak ilaçlama
 

 

Kırkayak İlaçlama İstanbul

istanbul ilaçlama

 

İSTANBUL KIRKAYAK İLAÇLAMA

FİYATLARIMIZ HER SEMT İÇİN AYNI VE EKONOMİKTİR

 

 

Kırkayak İlaçlama İzmir

izmir ilaçlama

 

İZMİR KIRKAYAK İLAÇLAMA

FİYATLARIMIZ HER SEMT İÇİN AYNI VE EKONOMİKTİR

 

 

Kırkayak İlaçlama İzmit

izmit ilaçlama

 

İZMİT KIRKAYAK İLAÇLAMA

FİYATLARIMIZ HER SEMT İÇİN AYNI VE EKONOMİKTİRİçerikle İlgili Diğer Bağlantılar