Deprecated: mysql_pconnect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/etkinilaclama/public_html/bag.php on line 2
Kulağa Kaçan ilaçlama | Kulağa Kaçan | Kıskaç Böceği | Kulağakaçan böceği ilaçlama şirketi | Kulağakaçan | kulağakaçan böceği

Etkin İlaçlama

Her Semte Fiyatlarımız Aynıdır.

İlaçlama İstek Formu

Kulağa Kaçan ilaçlama

Kulağa Kaçan ilaçlamaKulağa kaçan böceğinin kuyruğunda 1 çift kıskaç, başında ise 1 çift anten bulunur. Ortalama 3cm kadar boyunda olan kulağakaçan böceklerinin, 6 tane bacağı vardır. Kulağakaçan böceklerinin dış görünümü bölmeli gövdesi ise uzun ve oval biçimlidir.

Oldukça hızlı hareket edebilen kulağakaçan böceği, en büyük zararı bitkilere verir. Kanat yapısı deri görünümünde ve kahverengidir. Kulağa kaçan dış ortamda her yerde görülebilir. Ev içlerine en çok açık kapı ve pencerelerin boşluklarından girer. Gece insanlar uyurken kulak ve burundan içeri giren kulağa kaçan böceği, insanların kulak zarını patlatır. Bu nedenle bu böceğe kulağa kaçan böceği denir.

Kuyruk bölümündeki kıskaçlar güçsüz olan kulağakaçan, bitki ve çiçeklerin yeni filizlerini ve renkli yapraklarını yiyerek beslenir. Yumurtlama yaparak üreme yapan kulağakaçan böceklerine nemli yaprak altı, ağaç kabuğu altı gibi nemli alanlarda sık rastlanır. Kulağakaçanın hastalık taşıyan bir böcek olmadığı bilinmektedir. Bahçe ve tarla bitkileri için oldukça zararlıdır. Bitkilerin gelişimini engeller. Kulağakaçan böceğinin diğer bir ismi kulakböceği'dir.

Kulağakaçan böceği şikayetleriniz için etkin ilaçlama şirketimizi günün her saati arayabilirsiniz. Kulağakaçan ilaçlama ve diğer böcek ilaçlamalarında, etkin ilaçlama şirketimiz tüm İstanbul'da İzmir ve İzmit'teki şubeleri ile hizmet vermektedir.


Kulağa Kaçan Böceği Hakkında Sık Sorulan Sorular

1-Kulağa kaçan ne ile beslenir?
Kulağa kaçan böceği, beslenmesini otçul sağlar. Bahçe bitkileri ve saksı bitkileri için zararlı bir böcektir. Bitkilerin köklerini kemirerek zarar verir. Kulağa kaçan genellikle bitkilerin yeşil filizlerini yiyerek beslenir.

2-Kulağa kaçan ilaçlamasında nasıl ilaçlar kullanılır?
Kulağakaçan böceğinin ilaçlamasını ancak ilaçlama eğitimi almış insanlar yapabilir. Böcek ilaçlama yapılırken hangi böceğe, hangi ilaç, ne ölçüde uygulanması gerektiği iyi bilinmelidir. Kulağa kaçan böceğinden kurtulmak için su bazlı hazırlanan ilaçlar kullanılmalıdır.

3-Kulağa kaçanın insanı ısırır mı?
Kulağa kaçan böceği, insanı ısırmaz, fakat böcek ev içerisine girdiğinde gece insanlar uyurken kulak ve burun içine girebilir. Evde kulak böceği, görmeniz durumunda bizi aramanız yeterli.7 gün 24 saat sizlere ilaçlama hizmeti vermekten mutluyuz.

4-Kulağakaçan en çok nerelerde görülür?
Kulağa kaçan, yaprak ve taş altı, ağaç kabukları altı gibi nemli yerlerde sık bulunur. Tropikal, bol yağış alan alanlar kulağa kaçan böceğinin bolca bulunabileceği yerlerdir. Kış aylarında yuvaya çekilip saklanan böcek yaz ve bahar aylarında tekrar görülmeye başlar.

5-Kulağakaçan haşeresi ne kadar çoğalır?
Kulağakaçan böceğinin çoğalması çift eşeylidir. Çiftleşme sonrası, dişi kulağakaçan böcekleri yuvalarına yumurtalarını bırakırlar. Kulağakaçan haşeresi, her yumurtlama zamanında onlarca yumurta bırakır ve çoğalır.

6-Kulağa kaçan ile mücadele nasıl olmalı?
Kulağa kaçan mücadelesi, ancak ilaçlama ile mümkündür. Kulağa kaçanları kontrol altına almak zor bir işlemdir. Ferdi yapacağınız mücadele yöntemleri yeteli olmadığı takdirde böceğin direnci artar ilaç yetersiz kalabilir. Kulağa kaçan mücadelesinde kullanılan ilaçlar kesinlikle sağlık bakanlığı onaylı olmalıdır.

 

 

Kulağa Kaçan İlaçlama İstanbul

istanbul ilaçlama

 

İSTANBUL KULAĞA KAÇAN İLAÇLAMA

FİYATLARIMIZ HER SEMT İÇİN AYNI VE EKONOMİKTİR

 

 

Kulağa Kaçan İlaçlama İzmir

izmir ilaçlama

 

İZMİR KULAĞA KAÇAN İLAÇLAMA

FİYATLARIMIZ HER SEMT İÇİN AYNI VE EKONOMİKTİR

 

 

Kulağa Kaçan İlaçlama İzmit

izmit ilaçlama

 

İZMİT KULAĞA KAÇAN İLAÇLAMA

FİYATLARIMIZ HER SEMT İÇİN AYNI VE EKONOMİKTİRİçerikle İlgili Diğer Bağlantılar