Deprecated: mysql_pconnect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/etkinilaclama/public_html/bag.php on line 2
Örümcek | Örümcek ilaçlama | Zehirli Örümcekler | Örümcek ilaçlama şirketi | Örümcek zehri | Örümcek türleri | Örümcek ısırması | Örümcek ağı | Örümcekler

Etkin İlaçlama

Her Semte Fiyatlarımız Aynıdır.

İlaçlama İstek Formu

Örümcek, Örümcek ilaçlama, Örümcek Sokması

Örümcek ilaçlama

Örümcek, zehirsiz ve zehirli birçok türü bulunan ve ayrıca dünyanın her yerinde görülen bir canlıdır. Örümceğin yüzlerce türü yaşamaktadır. Bazı örümcek türlerinin çok etkili zehirleri vardır. Hatta örümcek ısırması sonucunda bir insanı birkaç dakika içerisinde öldürebilecek kadar etkili zehre sahip örümcek türleri vardır. Özellikle sıcak havaları sevmesi nedeniyle sıcak havalarda daha çok aktif olan örümceklerin boyları 2–3 cm kadardır. Fakat 10–15 cm boyunda olan türleri de vardır.

Örümceklerin boyları yaşam alanlarına ve türlerine göre değişmektedir. Toplam 8 tane ayağı olan örümceklerin baş kısımlarında ‘’his bacağı’’ adında 1 tane daha bacakları vardır. Örümcek bu his bacağını aynı zamanda çiftleşme organı olarakta kullanır.

Örümcekler beslenmelerini hazırladıkları ağlarına takılan küçük böcek türleri ile sağlarlar. Örümcek ağına yakalanan, canlıları ısırır ve zehrini avının içine akıtarak etkisiz hale getirir. Zehrin etkisi ile parçalara ayrılan avını yiyerek beslenmelerini sağlarlar. Örümceklerin ayak uçlarında vantuzları vardır, bu vantuzlar sayesinde düz duvarlara bile rahatlıkla tırmanabilirler. Örümcek zehri, örümceğin türlerine ve yaşam alanlarına göre değişen etkilere sahiptir. Bazı örümcek türlerinin zehri çok etkilidir.

Örümceklerin en önemli özellikleri, ağ örme özelliğidir. Örümcekler ağlarını insanların ulaşamayacakları yerlere örerler. Örümcek ağının yapışkan özelliği bulunur. Küçük canlılar bu örümcek ağlarına yapışarak örümceklere yem olurlar. Yaşam alanlarınızda normalden daha büyük bir örümcek görürseniz, kesinlikle el ile temas edilmeden hemen bir böcek ilaçlama şirketinden örümcek ilaçlama talebinde bulunmalısınız. Avlanabileceği bölgeyi dikkatle seçen örümcekler, karın kısımlarında bulunan ağ keseleri ile ağlarını örerler.

Yumurtlama yöntemi ile üreyen örümcekler, her üremelerinde ortalama 400 kadar yumurta yaparlar. Diğer ilaçlamalarda olduğu gibi örümcek ilaçlaması profesyonellik gerektiren bir iş olup, bireysel olarak yapılması çok tehlikelidir. Örümcek ilaçlaması yaptırmak için, böcek ilaçlama şirketlerinden destek alabilirsiniz. Örümcek ilaçlaması yaptıracağınız ilaçlama şirketinin profesyonel ve sağlık bakanlığı onaylı, yasal bir ilaçlama şirketi olmasına dikkat edilmelidir. Etkin ilaçlama şirketi olarak sizlere yasal ve etkili ilaçlarımız ile örümcek ilaçlama hizmetini günün her saati sunmaktayız.

ÖRÜMCEK, ÖRÜMCEKLER, ÖRÜMCEKLER İLE MÜCADELE

ÖRÜMCEKTE ÜREME, ÖRÜMCEK RESİMLERİ

Örümcek ilaçlama Örümcek ilaçlama Örümcek ilaçlama
 

 

Örümcek Hakkında Sık Sorulan Sorular

1- Örümcek ağının özellikleri nedir?
Örümcek ağları çok esnek sağlam yapılıdır, dünyadaki en iyi telin 4 katı daha sağlamdır, taktidi yapılamamıştır. Örümcek ağını, baca şeklinde, daire şeklinde ve torba şeklinde örebilir. Örümcek ağı çelik yelek imalatında kullanılır. İpek olan bu ağ, işlemesi pahalı olduğundan dolayı başka yönde kullanılmaz. Her örümcek ağ örmez, avını koşarak yakalar.

2- Örümceği özellikleri nedir?
Örümcekler, 8 bacaklı böceklerdir, kanatları bulunmaz. Örümceğin ağ örebilme özelliği vardır. Örümcek her yerde yaşar, etçil beslenme sağlar. Etkili zehirleri bulunur. Bacak yapıları tırmanmak için çok elverişlidir, arkaya, öne, geriye ve yana hareket edebilirler.

3- Örümcek türleri
Kara Dul Örümceği; parlak siyah ve kahverengi 1-2cm boyunda bir örümcek türüdür. Öldürücü özelliği yoktur, yaşlılar ve çocuklar üzerinde risk oluşturabilir. Etçil beslenen örümcek, eşini dahi yiyebilir.
Evcil örümcek; 2.5cm boyunda, ısırıkları tehlikeli değildir. Çatlak ve yarıklara ağ örer, yuva yaparlar.
Zıplayan örümcek; Siyah veya gri renklerde görülürler, 1cm boyu vardır. Parlak renkli, sık tüylü, zıplayan bir örümcek türüdür, zararlı değildir. İri ve güçlü yapılar ve iri gözleri bulunur.
Tarantula; en büyük örümcek türüdür. Büyüklüğü 6–6,5cm arasında boyu vardır. Yuvasını toprak içine yapar.
Yukarıda bahsedilen örümcek türleri en sık karşılaşılanlardır. Ülkemizde 690, dünyada 40.000 üzerinde örümcek türü bilinmektedir.

4- Örümcekler nasıl beslenir?
Örümcekler, etçil beslenme sağlar. Örümcek türlerinin bazıları ağ kurarak, bazıları ağ kumadan avlanır. Ağına takılan avını ağıyla sararak koza haline getirir, bir kenarda saklar, beslenmek için kullanır. Ağız parçaları oldukça küçük olan örümcek, avını uzun sürede içini emerek tüketir.

5- Örümcek nasıl üreme yapar?
Örümcek, yalnız yaşayan bir böcektir. Çiftleşme zamanı geldiğinde dişi ve erkek örümcek bir araya gelir ve çiftleşir. Bazı örümcekler, çiftleşmeden sonra erkeği yiyebilir. Dişi örümcekler yumurtalarını, ağları ile yaptıkları kozalar içine koyarlar. Dallara astıkları yumurtalarına çok iyi bakarlar, bazen de yumurtalarını yedikleri görülebilir

6- Örümcek nerelerde yaşar?
Örümcek toprak altında, ağaç üzerlerinde, kenar kuytu köşelere ağ örer. Çok soğuk olmayan her yerde yaşarlar. Örümcek, evde kullanılmayan odalarda, depolarda, bodrumlarda, kömürlüklerde bulunur.

7- Örümcek nasıl ilaçlanır?
Örümcek, ilaçlamasında kullanılan ilaçlar sıvı ilaçlar olmalıdır. Örümcek ilaçlaması yapan kişiler bu konuda eğitim almış insanlar olmalıdır. Örümcek ilaçlamada kullanılan ilaçlar ziraat mühendislerince hazırlanmalı, böceğin olduğu alana yeterli miktarlarda uygulanmalıdır.

8- Örümcekle mücadele yolları?
Örümceklerle mücadele etmek ilaçlama yapan firmaların işidir. Kişisel olarak yaptığınız ilaçlamalar çok etkili değildir. Yanlış uygulanan ilaçlar böceğin direncini artırarak çoğalmasına neden olur. Örümcek mücadelesi yapmak bizim işimizdir. Haftanın her günü, 24 saat sizlere ilaçlama hizmeti vermek görevimizdir.

 

 

Örümcek İlaçlama İstanbul

istanbul ilaçlama

 

İSTANBUL ÖRÜMCEK İLAÇLAMA

FİYATLARIMIZ HER SEMT İÇİN AYNI VE EKONOMİKTİR

 

 

Örümcek İlaçlama İzmir

izmir ilaçlama

 

İZMİR ÖRÜMCEK İLAÇLAMA

FİYATLARIMIZ HER SEMT İÇİN AYNI VE EKONOMİKTİR

 

 

Örümcek İlaçlama İzmit

izmit ilaçlama

 

İZMİT ÖRÜMCEK İLAÇLAMA

FİYATLARIMIZ HER SEMT İÇİN AYNI VE EKONOMİKTİRİçerikle İlgili Diğer Bağlantılar