Deprecated: mysql_pconnect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/etkinilaclama/public_html/bag.php on line 2
Salyangoz | Salyangoz ilaçlama | Sümüklü Böcek | Salyangoz Kremi | Salyangoz ilaçlama şirketi | Salyangoz ticareti |Sümüklü böcek ilaçlama

Etkin İlaçlama

Her Semte Fiyatlarımız Aynıdır.

İlaçlama İstek Formu

Salyangoz, Salyangoz ilaçlama

salyangoz ilaçlama

Salyangozlar yumuşakçalar grubundan olup, karada yaşayan bir canlıdır. Salyangozlar sırtlarında sert bir kabuk taşırlar bu kabuk sayesinde salyangozlar kendilerini tehlikeden korurlar. Salyangoz kabuğuna bakıldığında yukarıya doğru burularak oluşmuş sert yapılardır. Baş ucunda kalın iki tane antenleri bulunan salyangozlar, besin maddelerini bu antenler sayesinde bulurlar.

Salyangoz böcekleri beslenmelerini hem etçil hem de otçul olarak sağlarlar. Otçul beslenen salyangoz böcekleri, bitkilerin taze kısımlarını ve yeni filizlenmiş bölümlerini yerler. Bu nedenle salyangozlar ekincilerib ve çiftçilerin sevmedği böcekler arasında yer alır. Bitki ile beslenen salyangoz böceklerinin yanında nadirende olsa etçil beslenen türleri vardır. Salyangozlar bol yağış alan bölgelerde ve nemli ortamlarda yaşar. Bu nedenle ülkemizde en çok bol yağış alan yerler olan Karadeniz ve Marmara bölgelerinde sıkça görülürler. Özellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında yağmurlardan sonra ortaya çıkarlar.

Salyangoz böceklerinin vücutları su ile kaplıdır. Bu nedenle sürekli suya ihtiyaç duyan salyangozların, vücutlarında sürekli sümüksü bir sıvı üretirler. Bu sıvı salyangozlar için önemlidir. Salyangoz bu sayede vücut sıvısını dengede tutar. Salyangoz yürürken arkasında parlak iz bırakır. Salyangoz bazı toplumlarda besin maddesi olarakta kullanılır. Bu nedenle salyangoz ticareti çok önemlidir. Salyangoz ilaçlama hakkında bilgi almak yada salyangoz ilaçlaması yaptırmak için günün her saati etkil ilaçlama şirketimizden destek alabilirsiniz.

SALYANGOZ, SALYANGOZ İLE MÜCADELE, SALYANGOZLAR

 

Salyangoz Hakkında Sık Sorulan Sorular

1- Salyangoz nasıl bir canlıdır?
Salyangoz; sürüngen, sırtında kabuğu olan, saydam görüntülü bir böcektir. Salgıladığı özel bir sıvı yerde rahat kayarak hareket etmesini sağlar. Salyangoz bitkisel beslenir, taze bitki sürgünlerini yiyerek beslenir. Dili törpü şeklinde, pütürlüdür. Kış ayında -4–5 derecede kabuğuna saklanarak, yaz ayında en fazla 30 derecede yaşama şansı bulunur.

2- Salyangoz nasıl beslenir?
Salyangoz kendi ağırlığının 15 katı kadar yiyecek tüketebilir. Besin maddesi olarak yeşil, bitkilerin sürgünlerini kullanır. Salyangoz kuru bitkileri yemez. Yediği bitkileri vücudunda sürekli depolar. Kış aylarında, toprak altında kabuğuna çekilir, uykuya yatar.

3- Salyangoz nerelerde yaşar?
Salyangozlar, nemli ve ılıman iklimlerde yaşar. Yağışın bol olduğu tropikal alanlar, salyangozun yaşaması için idealdir. Yurdumuzda Karadeniz bölgelerimizde bol miktarda görülen salyangozlar toplanarak ihraç edilir. Salyangoz havalar soğuduğunda, kabuğuna saklanır, kendini toprağa gömer veya ağaca asar.

4- Salyangoz nasıl çoğalır?
Salyangoz, haşeresinde erkeklik ve dişilik organları bir arada bulunur. Ama yinede çiftleşme yöntemi ile üreme yaparlar. Salyangozlar bahar aylarında çiftleşme yapar. Bir kere çiftleşmek salyangozun yaşadığı sürece yumurta bırakması için yeterlidir. Her yumurtlama döneminde, 70–90 arasında yumurta bırakır. Salyangoz yumurtaları, 1 ay içerisinde açılır.

5- Salyangoz ilaçlaması nasıldır?
Salyangozlar, bitkilere çok zarar veren haşerelerdir. Bitkilerin yeşil sürgünlerini yiyerek beslenirler. İlaçlama yöntemi ile salyangozun üstesinden gelmek mümkündür. Salyangoz ilaçlamasını ilaçlama eğitimi almış, kişiler yapmalıdır, izinsiz ilaçlama yapmak ve yaptırmak suçtur.

6- Salyangozla mücadele yöntemleri?
Salyangozla mücadele etmek için ilaçlama yapmak gerekir. Sayıları oldukça fazla olan ve bitkilerin kalitesini sürekli düşüren salyangozlar ilaçlanarak ancak yok edilebilir. Salyangoz mücadelesi için bizimle irtibata geçmeniz yeterlidir. Salyangoz ilaçlama, böcek ilaçlama işini sağlık bakanlığı onayı ile çalışan firmalar yapmalıdır. Ucuza mal edilmek istenen ilaçlamalarda yeterli ve kesin sonuçlar alınamaz.

7- Salyangoz kaç defa ilaçlama yapılmalıdır?
Havaların ısınmasıyla ve yağmurların başlamasıyla salyangozları sayısında çok fazla artış görülür. İlkbahar ve yaz aylarında salyangoz ilaçlaması periyodik olarak yapılmalıdır. Bu aylarda sürekli çoğalmaya devam eden salyangoz ile ancak sık ilaçlama yapılarak mücadele edilebilir.

salyangoz ilaçlama salyangoz ilaçlama salyangoz ilaçlama
 

 

Salyangoz İlaçlama İstanbul

istanbul ilaçlama

 

İSTANBUL SALYANGOZ İLAÇLAMA

FİYATLARIMIZ HER SEMT İÇİN AYNI VE EKONOMİKTİR

 

 

Salyangoz İlaçlama İzmir

izmir ilaçlama

 

İZMİR SALYANGOZ İLAÇLAMA

FİYATLARIMIZ HER SEMT İÇİN AYNI VE EKONOMİKTİR

 

 

Salyangoz İlaçlama İzmit

izmit ilaçlama

 

İZMİT SALYANGOZ İLAÇLAMA

FİYATLARIMIZ HER SEMT İÇİN AYNI VE EKONOMİKTİRİçerikle İlgili Diğer Bağlantılar