Deprecated: mysql_pconnect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/etkinilaclama/public_html/bag.php on line 2
Şişli ilaçlama | Şişli ilaçlama

Etkin İlaçlama

Her Semte Fiyatlarımız Aynıdır.

İlaçlama İstek Formu

Böcek ilaçlama Şişli

Böcek ilaçlama Şişli

İSTANBUL , ŞİŞLİ

Şişli, İstanbul'da bir semt ve aynı zamanda bir mahalle adıdır. Şişli semti ayrıca bulunduğu ilçeye de adını vermiştir. Semtin adı burada oturan ve şiş yapımıyla uğraşan bir aileden gelmektedir. Burada bir konak yapan bu aileden dolayı bölgeye önce Şişçilerin Konağı, sonra da Şişlilerin Konağı denmiş ve zamanla da bu ad sadece Şişliye dönüşmüştür.

 

Tarih

Şişli semtinin bulunduğu bölgede 19. yüzyıl'ın ortalarına kadar çok az bir yerleşim vardı. Bölgede daha çok bağlar ve bostanlar yer alıyordu. 1870 yılındaki Beyoğlu yangınında evlerini kaybeden Levantenler zamanla bu bölgeye taşınmaya başladılar. 1881 yılında atlı tramvay Şişli'nin ortalarına kadar ulaştı. 1898 yılında II. Abdülhamit tarafından Şişli'de Şişli Etfal Hastanesi yaptırıldı. Şişli semti

1913 yılında işletime giren elektrikli tramvayın en son durağı oldu. Bu tarihten sonra Şişli hızla büyümeye başladı. Halaskargazi caddesi boyunca bir çok zengin aileler konaklar yaptırdı ve ayrıca ilk apartmanlar bölgede 1910'lı yıllarda belirdi. 31 Mart Vakası sırasında ölenlerin anısına Şişli'de yaptırılan Abide-i Hürriyet 23 Temmuz 1911 tarihinde törenle açıldı. Mustafa Kemal Samsun'a gidene kadar Aralık 1918'den Mayıs 1919'a kadar Şişli'de günümüzde Atatürk Müzesi olarak kullanılan bir binada yaşadı. Cumhuriyet döneminde Şişli zengin yurttaşların yaşadığı bir semt olma özelliğini korudu. Hatta 1930'lu yıllarda sahneye konan Lüküs Hayat opereti Şişli'nin bu özelliğini “Şişli'de bir apartıman; yoksa eğer halin yaman” dizeleri ile ölümsüzleştirdi. Şişli semtinin merkezinde yer alan Şişli Camii 1949'da ibadete açıldı.

Şişli genelinde ilaçlama yaptığımız böcekler; hamam böceği, tahta kurusu, kalorifer böceği, kara fatma, oryantal hamam böceği, Amerikan hamam böceği, hamamböceği, Alman hamam böceği, çiyan, bit, pire, çıyan, kene, fare, akrep, örümcek, kırk ayak, yılan, tahta kurdu, ağaç kurdu, kırkayak, tespihböceği, tesbihböceği, tespih böceği, tesbih böceği, güve, çekirge, gümüş böceği, ev faresi, lağım faresi, çatı faresi, fındık faresi vb. şeklinde sıralanabilir.

Fiyatlarımız Her Semt İçin Aynıdır ve Ekonomiktir.

istanbul ilaçlama


İçerikle İlgili Diğer Bağlantılar