Deprecated: mysql_pconnect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/etkinilaclama/public_html/bag.php on line 2
Tahta Kurusu | Tahtakurusu | Tahta kurusu ilaçlama | Tahta kurusu ilaçlama şirketleri | Tahta kurusu ilacı | Tahta kurusu ne yer

Etkin İlaçlama

Her Semte Fiyatlarımız Aynıdır.

İlaçlama İstek Formu

Tahta Kurusu, Tahtakurusu ilaçlama

tahta kurusu ilaçlama

Tahta kurusu, kan emerek yaşayan bir böcektir. Vücut yapıları oval olan tahta kurusu haşeresinde 6 tane ayak bulunur. Dünya üzerinde ortalama 100 yakın türü bulunan tahta kurdu haşeresi, ışığa duyarlı bir haşere olup geceleri daha aktiftirler. Evde tahta kurusu, yatak, yorgan içlerinde, koltuk dikişlerinde, dolap içlerinde görülürler ve özellikle gece olduğunda ortalıkta daha çok görülürler. Tahta kurusu, açlığa uzun süre dayanıklı bir haşeredir. Kan emmeden yaklaşık 550 gün yaşayabilirler.

Tahta kurdu ezilerek öldürüldüğünde bedeninden çıkan kan çok pis kokar. Bunun nedeni emdiği kanı uzun süre bünyelerinde taşımalarından kaynaklanır. Tahta kurularının renkleri çoğunlukla kırmızımsıdır. Tahta kurusunun kan emdiği yerde kabarma, şişlik, iltihaplanma görülebilir. Küçük yapılı olan tahta kuruları, geceleri ortaya çıkıp kan emmeye başlarlar. Tahta kurusu insanları gece uykularında iken ısırır. Beslenmesini sadece kan emerek sağlayan tahta kuruları yumurtlama yöntemi ile çoğalırlar. Karın bölgeleri oldukça geniş olan tahta kurusu haşereleri, 4-5 defa kan emerler.

Tahta kurusu ile mücadele etmek için ilaçlama şirketleri tahta kurusu ilaçlaması yaptırmalısınız. İlaçlama yaptıracağınız ilaçlama şirketinin yasal çalışan İlaçlama şirketi olmasına dikkat edilmelidir. Etkin ilaçlama şirketimiz sağlık bakanlığı onaylı bir ilaçlama şirketi olup, tahta kurusu ilaçlama ve het türlü haşere ilaçlamalarında günün her saati hizmet sunmaktadır.

TAHTA KURUSU,TAHTAKURUSU İLE MÜCADELE

TAHTA KURUSU RESİMLERİ

 

Tahta Kurusu Hakkında Sık Sorulan Sorular

1- Evdeki tahta kurusundan kurtulmak?
Ev içinde tahtakurusu varsa, kurtulmanın yolu mutlaka ilaçlama yaptırmaktır. Tahta kurusu ilaçlama için bizimle irtibata geçmeniz yeterli olacaktır. İç alana geldiğinde sürekli kan emerek, yumurta bırakan tahta kurusu kan emerek sizlere rahatsızlık verir. Böcek ilaçlama servisimiz sizlere yardım için 7 gün 24 saat hizmet vermektedir.

2- Tahtakurusu ile mücadele nasıl yapılır?
Tahta kurusu mücadelenin tek yolu ilaçlatmaktır. Ufak yapılı böcek, gündüzleri sizin göremeyeceğiniz yerlere saklanır, ışıktan kaçar. Sürekli yumurta bırakır. İlaçlamanın haricinde bir yöntemle yakalanması veya yok edilmesi mümkün olmaz. Tahta kurusu haşeresi 550 gün gibi bir süre aç yaşayabilir.

3- Tahta kurusu ev içerisine nasıl gelir?
Tahta kuruları, ev içerisine gelen eşyalar arasında, misafir gelen konuklar üzerinde gelebilir. Evde ılık ve nemli ortam olan her bölgede yerleşir ve sürekli yumurta bırakarak çoğalır. Tahtakurusu ev içerisinden ancak ilaçlama ile yok edilir.

4- Tahtakurusu nasıl üreme yapar?
Tahta kurusu, üremesini yumurta yaparak sağlar. Üremek için ılık ve nemli ortama ihtiyaç duyan haşere kan emdiği sürece sürekli ürer. Her yumurta bırakmasında 200 tane bırakabilir. Tahta kurusu yumurtalarını kapı, pencere pervazları, halı kenarları, dikiş aralarına bırakır

5- Tahta kurusu ilacı nerede satılır?
Tahta kurusu, ilacını kendiniz alıp uygulamanız doğru bir yöntem değildir. Tahta kurusu ilacı su bazlı hazırlanan bir ilaçtır, ilaçlama eğitimi almamış olan kişiler bu tür ilaçlamaları hazırlayıp, ilaçlama yapamaz. Kendinizin uygulayacağı ilaçlar etrafınıza zarar verebilir. İlaçlar etkili olamazsa maddi kayıplarınız da olabilir.

6- Tahtakurusunun özellikleri nedir?
Tahta kurusu haşeresini diğer haşerelerden ayıran özelliği kan emmesidir. Tahta kurusu ezildiğinde pis koku çıkartır, bedeninden kan çıkar. Bu böceğin oval bir bedeni vardır, 6 bacaklıdır, günde 4–5 defa kan emebilir. Işık sevmeyen tahtakurusu akşam insanlar uykudayken kan emmek için harekete geçer. Hastalık bulaştırabilir.

7- Tahta kurusu ısırmasında doktora gidilmesi gerekir mi?
Tahta kurusu ısırması deride kızarıklık, yanma, aşırı kaşıntı, kabarma yapar. İnsanlarda sürekli rahatsız eden kaşınmaya neden olur. Kan emdiği için hastalık taşıma riski yüksektir. Tahta kurusu, ısırmalarında doktora gidilmesi gerekir.

Tahta kurusu nasıl yok edilir ?

 

Tahta Kurusu İlaçlama İstanbul

istanbul ilaçlama

 

İSTANBUL SALYANGOZ İLAÇLAMA

FİYATLARIMIZ HER SEMT İÇİN AYNI VE EKONOMİKTİR

 

 

Tahta Kurusu İlaçlama İzmir

izmir ilaçlama

 

İZMİR TAHTA KURUSU İLAÇLAMA

FİYATLARIMIZ HER SEMT İÇİN AYNI VE EKONOMİKTİR

 

 

Tahta Kurusu İlaçlama İzmit

izmit ilaçlama

 

İZMİT TAHTA KURUSU İLAÇLAMA

FİYATLARIMIZ HER SEMT İÇİN AYNI VE EKONOMİKTİRİçerikle İlgili Diğer Bağlantılar