Deprecated: mysql_pconnect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/etkinilaclama/public_html/bag.php on line 2
Tatarcık | Tatarcık ilaçlama | Tatarcık Sineği |Tatarcık ilaçlama şirketi | Tatarcık ısırığı

Etkin İlaçlama

Her Semte Fiyatlarımız Aynıdır.

İlaçlama İstek Formu

TATARCIK, TATARCIK İLAÇLAMA

tatarcık ilaçlama

Tatarcık bir sinek türü olup, insan ve hayvanlardan kan emerek yaşamını sürdüren bir canlıdır. Tatarcık sinekleri görünüm olarak kelebeğe benzerler. Fakat birbirinden farklı özellikleri vardır. Tatarcıkların bedeni mat görünümlüdür, boyları ise 2-3 mm arasında değişir. Tatarcık sineği mağaralarda, barınak ve evde ışık almayan loş alanlara yaşar. Yumurtalarını nemli yerlere, yaş atıklar üzerine bırakırlar.

Tatarcık sineği bünyesinde birçok mikrobu taşımaları nedeniyle insanlara birçok hastalık bulaştırırlar. Tatarcık sineklerinden insanlara bulaşan hastalıklardan bazıları akut, humma, şark çıbanı gibi hastalıklardır. Tropikal alanlarda sürekli hastalıkları yayma halinde olan tatarcık sineği, soğuk olan iklimlerde sadece havalar ısındığı zaman hastalık yayarlar. Tatarcık sineğinin dişisi insanı ısırırken, ısırdıkları anda insanlar bunu farketmezler. Tatarcık sineği beslenmek için geceleri ortaya çıkar. Dişi tatarcık kan emdikten 1-2 gün sonra yumurta bırakmaya başlar, yumurtalar ancak 5 hafta sonra kanatlı bir yavru olur. Ömrü kısa olan tatarcık ergin olarak birkaç hafta yaşar. Tatarcık sineği, fazla yükseğe uçamaz, bu yüzden alt katta oturanlar insanları daha fazla ısırırlar.

Tatarcık sineğinin ısırdığı yerde kabarıklıklar, kaşıntı oluşur. Yaklaşık 5-6 günün sonunda hastalık belirtileri ortaya çıkmaya başlar. Hastada ateşlenme, kırıklık, baş dönmesi, titreme, göze yanma, bulantı, kusma, burun kanaması, terlemeler görülür. Tatarcık sineğinin bulunduğu alanlarda sık olarak ilaçlama yapılması gerekir. Tatarcık ilaçlama, su bazlı hazırlanan özel ilaçlarla yapılmalıdır.

Sineklerin en yoğun olduğu saatler olan sabahın erken saatleri ile akşam güneş batışında sinekler daha aktif oldukları için bu saatlerde ilaçlama yapmak gereklidir. Tatarcık sineğinden kurtulmak için profesyonel çalışan ilaçlama şirketlerine tatarcık ilaçlaması yaptırmak gereklidir. Tatarcık ilaçlama hakkında biligi ve randevu talebinde bulunmak için etkin ilaçlama şirketimizden günün her saati bilgi alabilirsiniz.

 

Tatarcık Sineği Hakkında Sık Sorulan Sorular

1- Tatarcık sineği nerelerde yaşar?
Tatarcık sineği, çok yükseklerde uçamaz, alçaklarda uçarlar. Tatarcık sineği, lağım, su, çamur ve bataklık, mağara ve loş odalarda yaşar. Erkek olan sinek şekerli nektarlarla, dişisi canlıdan kan emerek yaşar. Yumurtalarını, nemli topraklara, çamurluklar ve bataklıklara bırakırlar.

2- Tatarcıklar hangi hastalıkları bulaştırır?
Tatarcık, dişisi insanı ısırır kan emerek beslenir. Tatarcık sineği, tatarcık humması, şark çıbanı, ateşli hastalıklar, bağırsak hastalıkları gibi hastalıkları insana bulaştırır. Hastalık belirtileri, yüksek ateş, aşırı terleme, mide bulantıları, kusma, halsizlik olarak kendisini gösterir.

3- Tatarcık nasıl beslenir?
Tatarcık sineğinin dişisi beslenmek ve yumurta bırakabilmek için, insan kanı emer. Erkek tatarcık sineği, şekerli meyve ve gıdaların üzerine konarak nektarları ile beslenme sağlar.

4- Tatarcık sineği nasıl ürer?
Tatarcık sineği, birçok haşere gibi yumurtlama yaparak ürer. Dişi tatarcıkların yumurta yapabilmesi için, insan ve hayvandan kan emmesi gerekir. Sinek yumurtalarını nemli toprak, çamur ve bataklıklara bırakır.

5- Tatarcık eve nasıl gelir?
Tatarcık sineği, çok yüksek mesafelerde uçamaz, alçakta olan evlere girebilir. Tatarcık açık kapı ve pencerelerden içeriye rahatlıkla girebilir. Evinizin bulunduğu yer bataklık, çamurluk, bataklık gibi yerlere yakınsa tatarcığı evinizde sık görmeniz normaldir. Tatarcığı kontrol altına almak için yaz aylarında sık ilaçlama yapılması gerekir.

6- Tatarcık nasıl ilaçlama yapılır?
Tatarcıklara, en çok lağımlarda, bataklıklarda, durgun su etraflarında, hayvan ağıllarında rastlanır. Sabah erken saatlerde, akşam gün batarken tatarcık ilaçlamaları yapılması uygun olur. Sinek ilaçlaması, sıvı ilaçlarla, yapılırsa etkili sonuçlar alınır.

7- Tatarcık sineğini nasıl tanırız?
Tatarcık sineği, mat ve donuk renge sahiptir, boyu 2-3mm civarındadır. Tatarcık sineğinin bedeni kısa tüylerle kaplıdır. Rengi sarı, siyah, kahve renklerinde görülür. Işıktan kaçan tatarcık, loş ortamda olmayı sever.Kan emerek beslenir.

tatarcık sineği ilaçlama tatarcık sineği ilaçlama tatarcık sineği ilaçlama
 

 

Tatarcık İlaçlama İstanbul

istanbul ilaçlama

 

İSTANBUL TATARCIK SİNEĞİ İLAÇLAMA

FİYATLARIMIZ HER SEMT İÇİN AYNI VE EKONOMİKTİR

 

 

Tatarcık İlaçlama İzmir

izmir ilaçlama

 

İZMİR TATARCIK SİNEĞİ İLAÇLAMA

FİYATLARIMIZ HER SEMT İÇİN AYNI VE EKONOMİKTİR

 

 

Tatarcık İlaçlama İzmit

izmit ilaçlama

 

İZMİT TATARCIK SİNEĞİ İLAÇLAMA

FİYATLARIMIZ HER SEMT İÇİN AYNI VE EKONOMİKTİRİçerikle İlgili Diğer Bağlantılar