Deprecated: mysql_pconnect(): The mysql extension is deprecated and will be removed in the future: use mysqli or PDO instead in /home/etkinilaclama/public_html/bag.php on line 2
Uyuz Böceği ilaçlama | Uyuz Böceği | Uyuz Hastalığı | Uyuz böceği ilaçlama şirketi | Uyuz böceği nasıldır

Etkin İlaçlama

Her Semte Fiyatlarımız Aynıdır.

İlaçlama İstek Formu

Uyuz Böceği ilaçlama

Uyuz Böceği ilaçlamaUyuz böceği, canlıların deri altına yerleşerek lezyonlu yara ve kaşıntıya neden olan bir böcek türüdür. Uyuz böceği, deri altında çoğalarak ilerler. Deri altında ilerleyen uyuz böceği, deri üzerinde sağlı, sollu çizgiler halinde belli olur. Memeli hayvanlarda deri üzerinde yerleşen uyuz böceği, hayvanda aşırı tüy dökülmesine, kansızlığa ve aşırı kaşıntılara neden olur.

Uyuz böceğinin neden olduğu uyuz hastalığı, ortak kullanılan eşyalardan insandan, insandan insana bulaşır. Uyuz, yatakhane, okul, askeriye koğuşu toplu yaşanılan alanlardan hızla yayılır. Uyuz hastalığı olan insanların eşyaları asla kullanılmamalı, uyuz olan kişilerin ise acilen sağlık kuruluşuna başvurmaları gereklidir. Uyuz hastalığı bulaşan kişilerin eşyaları diğerlerinden ayrı tutulmalı, sıcak derecede yıkanmalı ve kızgın ütü ile ütülenmelidir.

Uyuz böceği bir deri böceği türüdür. Mikroskobik bir parazittir, gözle görülemez. Uyuz hastalığına yakalanan kişiler geceleri artan kaşıntı ile oldukça rahatsız olurlar ve uyuyamazlar. Uyuzun olduğu bölgelerde yara, kabuklanma, deri döküntüleri görülür. Uyuz böceğinden korunmak için hijyene önem verilmeli, uyuz olan hastanın eşyaları kullanılmamalı, çevre temizliğine dikkat edilmelidir. Sıcak aylarda daha hareketli olan uyuz böceğinin, kış ayları geldiğinde hareketlerinde yavaşlama görülür. Deri altıda sürekli yumurtlama yaparak ilerler. Uyuz olduğundan şüphe duyan insanlar doktora başvurmalıdır, uyuz hastalığı bulaşıcı bir hastalıktır. Uyuz hastalığına yakalanan kişilerin mekanlarınında uyuz böceği ilaçlaması yapılmalıdır. Uyuz böceği ilaçlama konusunda etkin böcek ilaçlama şirketimizden destek alabilirsiniz.

 

 

Uyuz Böceği Hakkında Sık Sorulan Sorular

1-Uyuz böceği insana nereden bulaşır?
Uyuz bulaşıcı bir hastalıktır, uyuz hastalığına uyuz böceği denilen parazit neden olur. Uyuz böceği insana, hayvanlardan, toplu kullanım alanlarından(yatakhane, kışla, okul vb)bulaşır. Uyuz böceği tahıllar, hububat gibi yiyeceklerden de insana geçebilir.

2-Uyuz hastalığı nasıl belirtiler gösterir?
Uyuz hastalığı hayvan veya insana yerleşmişse deride kaşıntıya neden olur. Kaşıntılar gece olduğunda daha da şiddetlenir. Uyuz bulaşan deride yara, deri döküntüsü, kızarma gibi belirtiler görülür. Deri üzerinde, sağlı sollu çizgiler belirir. Uyuz olan hayvanda, deri dökülmeleri, aşırı tüy dökülmesi, kaşıntı görülür.

3-Uyuz nasıl bir böcektir?
Uyuz böceği, gözle görülmeyen mikroskobik bir parazittir. İnsanda deri altında, hayvanda deri üstünde yerleşik yaşar. Yerleştiği yerde sürekli kaşıntı yapar, rahatsızlıklara neden olur. Deride döküntü, yara, kızarma yapar. Mikroskop altında incelendiğinde 6 bacaklı, 2 antenli, yuvarlak bedenli bir canlı olduğu görülür.

4-Uyuz böceği ilaçlaması nasıl yapılır?
Uyuz böceği ilaçlaması yapılacak alan belirlendikten sonra ilaçlama yapılır. Uyuz böceği ilaçlaması kokulu, sıvı ilaçlarla yapılır. İlaçlama yapılacak alan 5-6 saat kapalı kalmalı, ilacın kalıcılığı sağlanmalıdır. Sıvı ilaçlar, püskürtme yöntemi ile yapılmalıdır.

5-Uyuz böceği ile ne zaman mücadele yapılır?
Uyuz böceği mücadele ancak ilaçlama yöntemleri ile olur. İnsan ve hayvana bulaşmış olan uyuz böceği doktor kontrolünde tedavi altına alınmalı, ev ve iç alanlar ilaçlama yapılmalıdır. Özellikle yaz aylarında uyuz böceği daha sık olacağından, ortak kullanım alanlarında periyodik olarak ilaçlama yapılmalıdır.

6-Uyuz böceği en çok nerede bulunur?
Uyuz böceği, deri böceğinin bir türüdür. Deri böceği adı ile de bilinen bu böcek türü, hayvanlardan insana geçer, deri altına yerleşerek ilerler. Uyuz böceği, hububatlar ve bakliyatlar arasında da görülür. Olma ihtimali yüksek her yer ilaçlama yapılmalıdır.

 

 

Uyuz Böceği İlaçlama İstanbul

istanbul ilaçlama

 

İSTANBUL UYUZ BÖCEĞİ İLAÇLAMA

FİYATLARIMIZ HER SEMT İÇİN AYNI VE EKONOMİKTİR

 

 

Uyuz Böceği İlaçlama İzmir

izmir ilaçlama

 

İZMİR UYUZ BÖCEĞİ İLAÇLAMA

FİYATLARIMIZ HER SEMT İÇİN AYNI VE EKONOMİKTİR

 

 

Uyuz Böceği İlaçlama İzmit

izmit ilaçlama

 

İZMİT UYUZ BÖCEĞİ İLAÇLAMA

FİYATLARIMIZ HER SEMT İÇİN AYNI VE EKONOMİKTİRİçerikle İlgili Diğer Bağlantılar